Тих, кого цікавить крипта курс монет – перше, що відстежують такі користувачі. Основні операції на крипторинці здійснюються з Біткоіном – головною та першою криптовалютою. Найпопулярніші маніпуляції з цифровими активами – купівля та продаж, коли відмічається підходяща ціна Біткоїна або іншого коїна. Щоб точно знати, коли виконувати дії з криптою для прибутку, потрібно грамотно побудувати стратегію.
Бики та ведмеді: як правильно вибрати торговельну схему?
Коли трейдери та інвестори оптимістично налаштовані на майбутнє цифрових монет та прагнуть купити крипту, то ринок зростає і називається бичачим. Зворотна ситуація спостерігається на ведмежому: більшість гравців продають свої активи, оскільки мають песимістичні погляди. Щоб вибрати найкращий час для купівлі та продажу криптовалюти, потрібно вміти розпізнавати стан ринку.
Бики вірять, що на Bitcoin ціна в доларах, як і на альткоїни, акції та інші фінансові інструменти лише зростатиме згодом. Вони роблять покупки і чекають на підвищення вартості. Такі інвестори грають на майбутніх позиціях, і їх угоди називаються довгими. Коли курс Біткоїну і ринку загалом зростає, це називається бичачим трендом.
Ведмеді впевнені у зворотній ситуації, а саме, що котирування активів обваляться. Ведмежий тренд – це падіння окремих монет чи всього ринку. За такого варіанту на крипторинці панує песимізм, інвестори займають коротку позицію, продають свої акції, оскільки вони бояться втратити кошти, якщо продовжать утримувати активи. На ведмежому ринку відзначається зниження у крипти курсу онлайн, низька прибутковість, недовіра інвесторів і найчастіше слідує економічний спад.
Якщо говорити простими словами, то на бичачому ринку відбувається перехід фаз із негативної на позитивну. На ведмежому спостерігається зворотна ситуація: перехід від позитивної до негативної. Необхідно особисто перевіряти ці стратегії, щоб розуміти, яких результатів ви можете досягти. Так ви знатимете, коли краще купити крипту за гривні чи інший фіат, а коли – продати.
Що враховувати при трейдингу: підводне каміння
Навіть за наявності прибуткової схеми, трейдер все одно може втратити гроші:
- Фундаментальний та технічний аналізи спочатку розроблялися для фондового ринку, на якому рідко зустрічаються різкі коливання вартості. Криптотрейдинг передбачає сильну волатильність ціни криптовалюти, через що індикатори можуть видавати неправдиві сигнали входу. Фундаментальний аналіз для альткоїнів може мати похибки, що пов’язані з істотним впливом ринку рухів Біткоіна і Ефіріума. Так, ціна Ріпл, Солана та інших монет зростатиме, якщо злітає BTC, і падати, коли обвалюється Bitcoin.
- Серед проблем можна виділити захищеність криптобірж від атак хакерів. Якщо шахраї отримають доступ до серверів компанії, на яких зберігаються всі дані користувачів, вони зможуть перевести активи на свої гаманці.
- Маржинальна торгівля – це швидка втрата капіталу, якщо інструмент використовують недосвідчені користувачі. Відкривши позицію із позиковими грошима, можна розраховувати на прибуток, який перевищує стартові вкладення. Але якщо ринок рухатиметься у зворотному напрямку, це призведе до втрати всіх інвестицій.
Відстежуючи ціну Біткоіна в доларах, важливо також враховувати психологію ринку. Втрати в ході торгівлі приводять трейдерів до нервового стану, при якому вони починають сумніватися у своїх рішеннях. Одні з показників низької психологічної стійкості – небажання закривати збиткову стратегію та вихід із прибуткової позиції завчасно.