Проміжні результати опитування містян щодо пріоритетних екологічних проблем у громаді представили сьогодні на зустрічі фокус-групи з розробки Екологічної стратегії Житомирської громади.
Серед основних проблем, вважають жителі, – система управління відходами та забруднення водойм, на другому місці – забруднення атмосферного повітря, на третьому ж — стан озеленення.
На фокус-групі було опрацьовано аналіз даних щодо поточного стану управління відходами та розглянуто проблеми, які потрібно вирішити задля покращення стану атмосферного повітря та водних ресурсів.
Екологи, науковці, експерти, спеціалісти, представники громадських організацій продовжують напрацьовувати розділи «Екологічної стратегії Житомирської територіальної громади 2030+». Цей документ міститиме проблеми стану довкілля, шляхи та терміни їх усунення.
«Експерти вже провели дослідження щодо стану довкілля у нашій громаді. Сьогодні тут присутні спеціалісти з питань атмосферного повітря, водних ресурсів, побутових відходів, представники комунальних підприємств та громадськості. Саме за їх участі формуватимуться цілі та завдання майбутньої стратегії», – розповіла начальниця відділу екології та природних ресурсів міської ради Поліна Червінська.
У підсумку зустрічі було сформовано та обґрунтовано екологічні цілі та завдання з урахуванням регіональних та галузевих аспектів розвитку нашої громади.
«Майбутня екологічна стратегія базуватиметься на основі наявних доступних даних. У ній буде проаналізовано сильні та слабкі сторони кожного з напрямів, формульовано цілі, які треба досягнути, встановлено об’єктивні терміни та конкретні дії, які допоможуть покращити екологічну ситуацію у Житомирській громаді», – резюмувала Поліна Червінська.
Екологічна стратегія розробляється в межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні II», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь