Баскетболіст Борис Завацький повернувся з російського полону

Баскетболіст Борис Завацький повернувся з російського полону

Фото: facebook.com/olympicua

Баскетболіст Борис Завацький повернувся в Україну після 21 місяця полону, ставши одним із 230 тих, хто повернувся додому завдяки посередництву Об’єднаних Арабських Еміратів. Про це повідомив Національний олімпійський комітет України.

– На початку цього року Україна, за допомогою Об’єднаних Арабських Еміратів, здійснила обмін полоненими з Росією, повернувши з полону 230 військових та цивільних. Цей обмін став найбільшою подією в рамках поточного вторгнення. Серед повернутих на батьківщину перебуває баскетболіст Борис Завацький, – йдеться у повідомленні.

Спортсмен пішов добровольцем на війну в 2015 році і звільнився в кінці 2021 року, але з початком повномасштабного вторгнення знову став на облік у військкоматі. Він воював у складі 92 окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка, у Харківській області біля села Ольхівка пропав під час виконання бойового завдання, потрапивши у засідку.

Завацький відомий своїми виступами у харківській аматорській баскетбольній лізі та професійному баскетболі, у тому числі у Вищій лізі за харківський “Політехнік” на початку 2000-х.

Внаслідок атаки з боку Росії 29 грудня загинув відомий баскетболіст та тренер, майстер спорту Віктор Кобзистий. 11 квітня Віталій Степановський став новим головним тренером чоловічої збірної України з баскетболу. 30 січня 2023 року Федерація баскетболу України заявила про намір закликати світову спільноту до бойкоту Олімпіади-2024 у разі допуску російських та білоруських спортсменів.
Джерело