- Фото: Мінсоцполітики
- 20 березня, 2024 15:33
У 2024 році «Пакунок малюка» зазнав змін. Міністерство соціальної політики України оновило його склад з урахуванням побажань батьків та експертної думки. Замість запропонованого бебі-боксу також можна обрати варіант одноразової грошової компенсації, яка складає зараз 7689 гривень.
zt.in.ua зібрав відповіді на актуальні питання отримання від держави одноразової допомоги у вигляді “пакунка малюка”. Як це працює розповіла журналісту директорка департаменту соціальної політики у Житомирській міській раді Вікторія Краснопір.
Фото: Вікторія Краснопір
Чи є проблема з отриманням Пакунку малюка у Житомирі?
Кожна сім’я, в якій народилася дитина, має право на отримання від держави одноразової допомоги у вигляді Пакунка малюка. 13 лютого 2024 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 136 від 9 лютого 2024 року, якою продовжено термін можливості отримати компенсацію вартості Пакунку малюка до 31 грудня 2024 року.
“Це одноразова натуральна допомога від держави родинам з новонародженими дітьми для їх підтримки та забезпечення належного догляду за немовлям, яка застосовується в Україні з 2018 року. На початках це був саме пакунок малюка – натуральна допомога. Були дебати звісно, наскільки зручно це, а чи краще отримати кошти. І з часом було введено монетизацію цієї натуральної допомоги. Матусі та родини могли обирати, що краще для них. Потрібно зазначити, що це проект пілотний, експериментальний по суті. Тому наприкінці минулого року, на початку 2024 були певні затримки, через перепогодження можливості продовження на 2024 рік. Тепер це питання урядом врегульовано і він буде діяти до кінця року. Єдине, що змінилось це сума, вартість монетизації. Наразі це три прожиткових мінімуми для дітей до 6 років і сума складає 7689 грн”, – зазначає Вікторія Краснопір
Фото: Мінсоцполітики
Вибір за батьками
Батьки новонароджених можуть обрати бебі-бокс, що видається в пологовому відділенні. Це набір найнеобхідніших речей, які знадобляться для догляду за немовлям з перших днів його народження. Натомість за бажанням є можливість отримати одноразову натуральну допомогу — грошову компенсацію вартості бебі-бокса.
“Кошти надходять на спеціальний відкритий рахунок у АТ КБ “Приват Банк” “Пакунок малюка”. Так визначила держава, тому ми так і діємо. Прозорий офіс від початку цього року зафіксував, що компенсацію на спеціальний рахунок виплачено 272 людям. Серед них є і ті, хто звертався в грудні минулого року, і чекали прийняття змін, так і ті, що були вже в січні”, – каже Краснопір.
272 виплати на думку директорки є чималим показником за лише два з половиною місяці 2024 року.
Покращений бебі-бокс
Також у 2024 році Міністерство соціальної політики України оновило склад з урахуванням побажань батьків та експертної думки. Держава закупила Пакунок малюка — 7689 грн, але, якщо батькам купувати в роздріб, увесь набір обійдеться значно дорожче. Це — набір із понад 80 якісних засобів та виробів — усе, що точно знадобиться в перші місяці для догляду за немовлям: підгузки, пелюшки, ковдри, матрац, рушник, засоби гігієни, іграшки тощо.
“Варто сказати, що станом на березень є залишок Пакунків малюка в пологовому відділенні ЛП “Лікарня №1” ЖМ – 210 пакунків та Житомирського обласного перинатального центру – залишок 108. Тож якщо мама вирішила взяти Пакунок малюка, така можливість є”, – розповіла директорка.
Фото: Департамент соцполітики ЖМР
Де розраховуватись карткою “Пакунок малюка”?
“Стосовно магазинів, ці кошти будуть перераховані на спеціальний рахунок. Тобто рахунок з цільовим призначенням. Використати кошти можна у відповідних магазинах і лише на відповідні товари. На інші цілі кошти використати не вдасться. Стосовно магазинів, то є звісно офлайн, у Житомирі це багато великих дитячих точок, аптек та великих мереж супермаркетів”, – розповідає Краснопір.
Весь коректний перелік магазинів можна знайти на сайті ІОЦ Мінсоцполітики у відкритому пошуковому реєстрі.
Фото: скриншот
Алгоритм отримання компенсації
Компенсація призначається у разі відмови від отримання бебі-боксу та зверненням за її призначенням не пізніше ніж через 12 місяців з дня народження дитини.
Виплата грошової компенсації проводиться у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання.
Для отримання допомоги необхідно подати в Прозорий офіс:
- заяву про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги Пакунок Малюка;
- копію свідоцтва про народження дитини або документа, що підтверджує факт народження дитини в/поза межами закладу охорони здоров’я (за відсутності свідоцтва про народження дитини);
- ІПН;
- довідку на постійне (тимчасове) проживання;
- довідку з пологового будинку про неотримання Пакунка малюка;
- документ про встановлення опіки (якщо дитина під опікою);
- документ про влаштування дитини в сім’ю (якщо дитина влаштована у патронатну сім’ю, або будинок сімейного типу, тощо);
- спецрахунок, відкритий в “ПриватБанк”.
Фото надав ЖЖ Прозорий офіс
Залиште відповідь