- Фото: ЖМР
- 30 квітня, 2024 13:14
Таке рішення 30 квітня підтримали під час чергового засідання виконавчого комітету.
«Безбарʼєрність — не лише фізична: пандуси, низькі платформи, переміщення по місту… Це й про моральність та ментальність. Це в широкому сенсі слова — все те, що має бути створено, аби будь-якій людині, з будь-ким статусом було комфортно пересуватися, вчитися, розвиватися, відвідувати різні заклади, почуватись комфортно на робочому місці. Це не лише про осіб з інвалідністю. Це і про матусь з візочками, і про дітей, і про літніх людей… Це — про комфорт кожного. Безбарʼєрість — це правильна комунікація: не «інвалід», а «особа з інвалідністю»; не «візок», а «крісло колісне»… Все це про безбарʼєрність» — Вікторія Краснопір, директорка департаменту соціальної політики ЖМР
Раду створюють у межах виконання Національної стратегії з питань безбарʼєрності.
На засіданнях Ради безбарʼєрності будуть обговорювати різні напрямки: цифрова, освітня, культурна, вікова, мовленнєва, соціальна, інфраструктурна, робоча, комунальна безбарʼєрність…
Після створення Ради — визначать план діяльності, опрацюють його. І запрошуватимуть до співпраці інші організації. Перш за все — УТОГ, УТОС та інші.
«Ми хочемо створити в Житомирі безбарʼєрне середовище. Щоб кожен почував себе вільно. Ми не починаємо «з нуля». Вже багато зроблено. Прозорий офіс — безбарʼєрний, у Житомирі низькополий транспорт, в багатьох місцях вже є тактильна плитка, частина підприємств також вже облаштувала входи тактильною плиткою, панудсами. Окремі заклади, наприклад аптеки, встановлюють підйомники. Але питань та барʼєрів все одно вистачає. Наприклад, частина обʼяв про працевлаштування мають вікові барʼєри. Будемо все опрацьовувати», — зазначила Вікторія Краснопір.
Залиште відповідь