Чотири корисні звички від психологів, щоб перестати бути бідним

Чому людина бідна.

Чотири корисні звички від психологів, щоб перестати бути бідним

Коли людина тягнеться до сталості, вона не дає собі йти вперед, а будь-які, навіть найдрібніші зміни, здатні загнати її в стан шоку і навіть депресії. Що ще формує проблеми з грошима і як налагодити ситуацію, перерахували психологи, інформує Ukr.Media.

Фінансова безграмотність

Людина не розуміє, що відбувається з її грошима: доходами, витратами. Вона не знає, скільки грошей їй потрібно щомісяця і яка частина заробітку йде на імпульсивні покупки.

Вихід: записуйте й аналізуйте свої доходи та витрати. Одне без іншого неефективне — аналіз обов'язковий. Недостатньо просто зафіксувати витрати, ще потрібно їх оптимізувати. Так ви зможете уникнути непотрібних покупок, зменшити борги й навіть почати відкладати гроші.

Не знання фінансових сценаріїв

За словами психологів, часто люди не досліджують свої сценарії та моделі поведінки, а просто чекають зовнішньої оцінки. Але важливо, навпаки, помічати те, що відбувається з вами. Лише так можна змінити ці сценарії.

Просте розуміння того, як ви говорите про гроші, як ви до них ставитеся, як ви взаємодієте з грошима, що ви про них думаєте, здатне показати вам, що саме необхідно змінити, а що залишити.

Споживче мислення

Цієї звички бідності найважче позбутися. Людині здається, що їй усе винні, вона хоче лише отримувати й нічого не віддавати натомість. А поступово — починає тільки вимагати й перестає нести користь. З точки зору психології, ця позиція — дитяча.

При цьому серйозний світ з його можливостями й грошима існує тільки для дорослих. Але вони не чекають, що проблеми зникнуть самі собою. Навпаки, несуть відповідальність за своє життя, включно з особистими доходами та витратами.

Прагнення стабільності

Більшість людей несвідомо прагне стабільності, зазначили фахівці. Щодо грошей така звичка виключає потребу збільшувати доходи.

Будь-яке фінансове зростання, збільшення доходу, пробиття фінансових стель проходять через кризу. І іноді ця криза йде через обнулення. І це нормально. Неможливо рости в чомусь, залишаючись при цьому стабільним, сказали психологи.

Як вибратися з бідності

Щоб подолати кризу, потрібно не боятися стану невизначеності й мати силу волі, щоб пройти через свій страх усупереч звичкам.

Потрібно мати сміливість чесно подивитися та визнати те, що зараз відбувається, вміти відпускати контроль і рухатися з точки спокою. І дуже добре розуміти, що саме зараз відбувається в психіці і яка модель виривається з несвідомого та заважає рухатися вперед.

Психологи порекомендували відповісти собі на 3 питання:

Де у вашому житті дуже помітний коридор стабільності? Що саме ви боїтеся втратити, відмовившись від цієї моделі? Яку проблему та потребу психіки ви закриваєте за рахунок прагнення стабільності?
Джерело