Дискваліфікація Валієвої: у США підтвердили, що їхні фігуристи отримають золото Олімпіади2022

Дискваліфікація Валієвої: у США підтвердили, що їхні фігуристи отримають золото Олімпіади2022

Фото: twitter.com/USFigureSkating

Олімпійський комітет США підтвердив, що американські фігуристи отримають золото Олімпійських ігор-2022 після дискваліфікації росіянки Каміли Валієвої. В обліковому записі комітету в соціальній мережі X (колишній Twitter) повідомили 30 січня, що генеральний директор Сара Хіршланд отримала підтвердження Міжнародного олімпійського комітету.

– Сара Хіршланд підтверджує, що спілкувалася з представниками Міжнародного олімпійського комітету та отримала чудові новини про те, що фігуристів збірної США буде нагороджено золотими медалями за командний турнір на Олімпійських іграх – 2022 у Пекіні, – сказано у повідомленні.

Міжнародний союз ковзанярів присудив збірній Росії третє місце в командному турнірі фігуристів на Олімпіаді-2022 у Пекіні, передає РИА Новости. Після дискваліфікації Камілі Валієвої Міжнародний союз ковзанярів вирахував її бали із загальної суми. У результаті перше місце посіла команда США, а другою стали японці.

19-річна російська фігуристка Ганна Щербакова здобула золото чемпіонату Європи 2022 року після дискваліфікації Валієвої, також повідомив Міжнародний союз ковзанярів.

29 січня Спортивний арбітражний суд на чотири роки дискваліфікував 17-річну російську фігуристку Камілу Валієву. Росія втратила золоті медалі у командному турнірі на Іграх у Пекіні. Позитивний результат допінг-проби прийшов після командного турніру, і на Олімпіаді не було офіційної церемонії нагородження. Пробу взяли 25 грудня 2021 року під час чемпіонату Росії у Санкт-Петербурзі. У лютому 2022 року у ній виявили три препарати для серця, у тому числі заборонений триметазидин. Дискваліфікація Валієвої передбачає позбавлення дев’яти нагород, отриманих нею після 25 грудня 2021 року, зокрема золота чемпіонату Європи-2022.

Джерело