До бази іноземних компонентів зброї додано деталі станції супутникового зв’язку «Аурига»

Національне агентство з питань запобігання корупції додало до Єдиної бази іноземних компонентів у зброї чипи російської станції супутникового звʼязку «Аурига», що забезпечує військовий зв’язок країни-агресора.

Про це повідомляє НАЗК.

«Мобільна станція супутникового звʼязку «Аурига» забезпечує зв’язком російських солдатів з їхнім командуванням. Але вона здатна це робити виключно завдяки компонентам іноземного виробництва», — йдеться у повідомленні.

Виробником пристрою є ТОВ «ИТИС», щодо якого запроваджені санкції ще з весни 2022 року.

Серед деталей іноземного виробництва виявлених у станції: GPS модуль, цифровий компас, модуль керування, супутниковий маршрутизатор тощо.

У НАЗК зазначили, що українські захисники ще в перший рік широкомасштабного вторгнення рф успішно знищували та захоплювали такі станції звʼязку.

«Держави мають обʼєднуватись щоби їх технології та компоненти не потрапляли до рук агресорів. Необхідно досліджувати як ці компоненти потрапляють до рф та притягати співучасників цієї війни до відповідальності», — заявляють в агентстві.

Саме з цією метою НАЗК регулярно оновлює та доповнює Базу іноземних компонентів у зброї.

НАЗК висловлює подяку Силам оборони України, які захоплюють такі зразки зброї та техніки та усім представникам дослідницьких інститутів, які цілодобово працюють над вивченням та аналізом цих компонентів.

Як повідомляла АрміяInform, до бази іноземних компонентів зброї додано деталі чорних «шахедів».

Джерело