До суду передані справи 365 осіб, яких підозрюють у скоєнні воєнних злочинів

Встановлено та повідомлено про підозру 540 представникам рф, з яких 24 у порядку очного провадження. Отримали вироки 102 особи.

Про це повідомив 28 березня Генеральний прокурор Андрій Костін.

За його даними, наразі задокументовано понад 124 тисячі воєнних злочинів, які призвели до пошкодження або руйнування понад 150 тисяч цивільних обʼєктів.

Це житлові будинки, критична інфраструктура, обʼєкти енергетики, школи, садочки, лікарні, культурні та релігійні заклади.

При цьому частина території України залишається тимчасово окупованою, тому осягнути реальні наслідки дій ворога на цей час неможливо.

Україна першою у світі розслідує злочини проти довкілля та кібератаки як воєнні злочини.

Найвищий пріоритет у розслідуваннях — це злочини, у яких страждають люди — вбивства, поранення, тортури, злочини сексуального насильства, насильницькі зникнення та примусова депортація дітей та дорослих. А також злочини, де є можливість встановити командну вертикаль.

Задля ефективного розслідування було створено 9 спеціалізованих підрозділів щодо розслідування воєнних злочинів у прифронтових регіонах, також працюють підрозділи щодо злочинів сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та воєнних злочинів проти довкілля.

Паралельно з цим розбудовується система підтримки для потерпілих і свідків злочинів рф.

Як повідомляла АрміяInform, Генпрокурори України та Польщі звернулися до жертв воєнних злочинів росіян.

 

Джерело