Двох патрульних засуджено за службову недбалість, внаслідок якої загинув працівник поліції, – прокуратура Чернігівщини | Кримінал

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох поліцейських патрульної поліції в Чернігівській області у службовій недбалості, яка спричинила тяжкі наслідки. Вироком Новозаводського районного суду їх засуджено до 2 років 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах строком на 2 роки.

За даними слідства, в ніч на 2 жовтня 2021 року обвинувачені, перебуваючи на добовому чергуванні у складі екіпажу поліції, під час патрулювання вулиць міста виявили в мікрорайоні Масани конфліктну ситуацію між групою підлітків, троє з яких на той момент були неповнолітніми, та двома працівниками поліції, які перебували у відпустці. Один з них лежав на землі та вказував, що молоді люди застосовували стосовно нього фізичне насильство. Проте патрульні не забезпечили належного реагування на подію правопорушення, не припинили конфліктну ситуацію між її учасниками, а також не забезпечили поліцейського піклування до осіб, які його потребували та без поважних причин залишили місце події.

Відразу після від’їзду чергового екіпажу юнаки продовжили конфлікт та спричинили потерпілим численні тілесні ушкодження, в результаті чого один з них помер на місці події,  а інший потрапив до лікарні.

Неналежне виконання працівниками правоохоронного органу своїх службових обов’язків та несумлінне ставлення до них посприяли вбивству одного поліцейського та заподіянню тілесних ушкоджень іншому.

За матеріалами Чернігівської обласної прокуратури

Джерело