Двох російських окупантів судитимуть за зґвалутвання дівчини на Харківщині, – прокуратура | Кримінал

Харківська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох російських військових за фактом порушення законів та звичаїв війни, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Обвинувачений – полковник, командир 99-ого самохідного артилерійського полку 3-ої мотострілецької дивізії 20-ої загальновійськової армії західного військового округу зс рф з позивним «Вовк». До злочину також причетний його підлеглий – 22-річний водій 752-ого мотострілецького полку 3-ої мотострілецької дивізії 20-ої загальновійськової армії зс рф на прізвисько «Малой».

Слідство встановило, що навесні 2022 року під час окупації Харківщини обидва окупанти обходили будинки та проводили «перевірки» у місцевого населення. В одному із домоволодінь підлеглий запропонував дівчині «повечеряти» з його командиром, але отримав відмову. 

Пізніше обвинувачені повернулись до того ж будинку. Дівчина перебувала у підвалі через шквальні обстріли з боку зс рф разом зі своєї родиною. Окупанти вивели звідти її батька та приставили до його скроні пістолет. Вони зачинили усіх інших членів сім’ї у підвалі, і водій мав слідкувати за тим, аби ніхто не вийшов. 

Командир затягнув дівчину у будинок та зґвалтував її. Весь час у руці він тримав пістолет та погрожував розстріляти потерпілу.

За матеріалами Харківської обласної прокуратури

Джерело