Житомир вражає своїми підходами до екологічної складової у розвитку громади.
Про це говорять представники Бенквоч в Україні. Ця мережа моніторить, як на місцях впроваджуються проєкти за кошти ЄБРР та ЄІБ, стежить, щоб проєкти, які реалізовуються за кредити від міжнародних фінансових інститутів, не шкодили довкіллю, суспільству та відповідали цілям сталого розвитку.
Після повномасштабного вторгнення в Бенквоч відкрили окремий напрям — UA Reconstruction. В межах цього проєкту вивчають, як фінансові інституції працюють з муніципалітетами з питань відновлення.
“Це один із важливих фокусів нашої уваги в контексті відновлення України. Адже коли донори Україні дають кошти, треба ВМІТИ їх освоїти”, — говорить Марія Лук’янова, національна координаторка мережі Бенквоч в Україні, фахівчиня з екологізації інвестицій ГО “Екодія”.
Житомир уміє і робить це якісно, акцентують експерти, і цей досвід хочуть розширити на інші муніципалітети, насамперед на малі громади.
Вони оглянули реалізацію “Проєкту централізованого теплопостачання у м. Житомира” та “Проєкту модернізації громадського тролейбусного транспорту м. Житомира”. Кажуть, вражає насамперед наскрізність в плані впровадження екологічних принципів усіх проєктів.
“Проєкти з відновлення мають різні стратегічні компоненти, але кожен з них має екологічну складову. І це не про формальні підходи, а про ґрунтовні і практичні дії. Ви — місто-амбасадор і є унікальними в цьому в Україні, а малі та середні громади мали б брати приклад з Житомирської громади”.
Бенквоч провів дослідження фінансування потреб відбудови на рівні муніципалітетів і займається адвокацією прямого доступу громад до ресурсів ЄБРР та ЄІБ. В адвокаційній роботі, кажуть, мають намір використати досвід Житомира. Адже дуже важливо базуватися на правильній і позитивній практиці, аби продукувати правильні рішення для банків і для громад.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь