Житомирська громада є позитивним прикладом з надання соціальної послуги ‘денний догляд”. Про це говорить Ганна Хворова, тренерка-експертка проєкту ЮНІСЕФ з розвитку соціальних послуг для дітей з інвалідністю.
Разом з лікаркою-неврологом, дитячим психіатром, кандидаткою медичних наук Іриною Гордієнко вони проводять у Житомирі триденний семінар-тренінг для фахівців, що надають послугу деного догляду. На занятті — практичні психологи, дефектологи, фахівці з фізичної реабілітації, логопеди, вихователі.
Такі спеціалісти входять до складу і мультидисциплінарної команди відділення денного догляду Центру реабілітації для дітей з інвалідністю Житомирської міської ради. Базова соціальна послуга надається тут з 2020 року. У 2023 році нею охопили 20-х дітей з інвалідністю, які мають форму інвалідності підгрупи А .
“Це важкі стани, що потребують постійного супроводу, — пояснює методистка Центру Тетяна Рясновська. — Ці діти отримували послуги на постійній основі”.
Цього ж року на постійній основі послугу денного догляду отримують у Центрі 16 дітей. Плюс ще 17 дітей з інвалідністю охплені нею тимчасово,тобто упродовж літнього періоду. Дти забезпечуються гарячим харчуванням, діти зі зниженою мобільнітю руху, — ще й підвозом.
Сьогодні — останній день тренінгу. Учасники працюють над практичною частиною виконання індивідуального плану надання цієї послуги, вчаться правильно визначати оцінку потреб дитини з інвалідністю, практикам взаємодії з такими дітьми.
“Ця послуга є важливою як для дітей, так і для їхніх батьків, які також мають бути частинкою команди, що опікується дитиною. Разом з тим батьки повинні мати змогу ще й “бути у своєму житті” і працювати. Ці, на перший погляд, банальні речі дуже важливі, бо це і про ресурси. Ресурси фахівців, що працюють з такими дітками, та батьків“, — говорить Ірина Гордієнко.
Ганна Хворова наголошує на важливості підсилювати соціальні послуги для дітей з інвалідністю. Це необхідно задля уникнення ризику потрапляння дитини з інвалідністю в інтернатну систему. Себто у системах, де соцпослуги не розвинені, є ризик потрапляння таких діток в інституцію, каже експертка.
Тренінг проходить у межах проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми»,впроваджується UNICEF Ukraine за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). Проєкт реалізується у партнерстві з Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО “Соціальна Синергія”, Українська освітня платформа.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь