Фото: facebook.com/NLcherlid
У Європі про українських вікових черлідерок зняли фільм
Валентина Онищенко займається спортом із восьми років. Фото: ФБ Валентини Онищенко
Ці жінки не звикли сидіти в чотирьох стінах – навіть війна і постійні обстріли Харкова та області не змусили їх покинути спортзал. Це команда черлідерок у віці – Nice ladies, про яких знято десятки сюжетів, а вже на початку літа в Україну привезуть про них фільм. Подивитися його можна буде на фестивалі у Києві у червні. А ось у Амстердамі вже показали. Його виробництвом займалася одна з місцевих мешканок.
– Коли їздимо на чемпіонати рік у рік, зауважуємо, що інші команди вікових черлідерок зникають, а наша – і далі живе, – радіє у розмові з журналісткою Коротко про капітан команди Валентина Онищенко.
Ось і нещодавно життєрадісні пані привезли додому ще одну перемогу – з всеукраїнських змагань у Львові.
– Шкода, але від участі в чемпіонаті Європи, на жаль, доведеться відмовитися, – зітхає капітан Nice ladies. – Все подорожчало, і якщо минулого разу у 2019 році поїздка на ці змагання до Німеччини коштувала нам приблизно 15 тисяч гривень з кожної, то тепер, напевно, доведеться викласти усі 25, а то й більше.
У Німеччині вся зала, каже Валентина, спортсменкам у червоних костюмах аплодувала стоячи – разом із суддями. Тільки от оцінку чомусь поставили низьку – не увійшли навіть до трійки.
Встановили рекорд
Грошима на чемпіонати серед спортсменок, багатьом з яких далеко за 60, допомагають діти та онуки. Валентина каже – тільки радіють активності пенсіонерок і за в’язаними шкарпетками та пиріжками не плачуть.
З початком війни команді довелося змінити місце тренувань – через руйнування спорткомплексу Харківського національного університету ім. Каразіна після п’яти авіаударів у березні 2022 року. Переїхали до зали школи танців.
Навіть війна та “прильоти” не змусили їх поставити спорт на паузу. Щоправда, частина команди вийшла зі складу – п’ять учасниць виїхали за кордон і вже звідти допомагають колишнім колегам фінансово. З їхньою допомогою вони і з’їздили на чемпіонат до Львова. Загалом у команді залишилося вісім черлідерок – ще одна пішла через хворобу.
– Укриття у нашому новому місці тренувань немає, іноді чуємо вибухи, – ділиться Валентина Онищенко. – Було, що ми після тренування добиралися додому три години – тоді Харків сидів без світла, метро не працювало, таксі не викликати.
Ці жінки – найбільш вікова команда черлідерок в Україні, що навіть зафіксовано у Національному регістрі рекордів. Самі спортсменки зазначають – до цифр у їхньому паспорті не добіг ніхто й у Європі. Тільки на матчах вони не виступають – це суто спортивний колектив.
У квітні харківські черлідерки у віці привезли додому “золото” чемпіонату України. Фото: facebook.com/NLcherlid
У спорті з восьми років
Капітан Nice ladies Валентина Онищенко за два роки відзначить ювілей – 80 років. Тоді ж команді виповниться 10 років.
– Мрію, щоб я була в такій самій формі, і ми змогли поєднати два ювілеї, – загадує Валентина. – Усі ювілеї, свята ми відзначаємо разом, їздимо на курорти. Ось у Залізному Порту були десять днів. Слідкую за собою – все життя віддала спорту, а потім фізкультурі. І сподіваюся, що бажання здійсниться.
Валентина Онищенко раніше займалася художньою гімнастикою – була єдиним майстром спорту на потоці. Отримала звання у 16 років. Згодом працювала на кафедрі фізичного виховання в університеті імені Каразіна.
У 2016 році одна з колег по кафедрі запропонувала: «А давай зберемо свою команду черлідерок». Підглянула ідею у поляків. І Валентина побігла за подружками.
– Я у спорті з восьми років, і подружки у мене спортивні, – усміхається наша співрозмовниця. – А взагалі я нікому не радила б сидіти в чотирьох стінах. Черлідингом може займатися і п’ятирічна дитина, і 80-річна жінка. А ось художньою гімнастикою я вже не могла б займатися – ну куди мені зараз у купальнику? Черлідинг поєднує елементи танців, акробатики. Потрібно лише трохи мати почуття ритму та координації, а решті навчимо. Тож чекаємо на всіх.
Вже на першому своєму чемпіонаті Європи дует харківських черлідерок отримав бронзу, а медалі із внутрішніх змагань уже й не рахують.
Ні обстріли, ні відключення світла не заважають харків’янкам продовжувати тренування. Фото: facebook.com/NLcherlid
Найняли хореографа та чекають на нові костюми
Зараз жінки продовжують завзято тренуватися і готують нові номери – навіть найняли хореографа, а у вересні чекають на нові костюми. Війна війною, а оновлювати програму, щоб і надалі дивувати країну та Європу своїми виступами, потрібно. Єдине, трохи сумують через відсутність підтримки від спортивних організацій. Кажуть: вони захищають честь міста та країни, але робити все доводиться власним коштом – а це і костюми, і оренда залу, і участь у змаганнях, і дорога з проживанням на цей період.
– Але нічого, ми ентузіасти, і десятиліття команди маємо відзначити гідно, хоч кров з носа, – не сумує капітан команди.
Залиште відповідь