Глава дипломатії ЄС відвідав центр підготовки силовиків, які працюватимуть на деокупованих територіях

Фото – Twitter.com/JosepBorrellF

Високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель у вівторок в рамках візиту до України відвідав тренувальний центр місії КМЄС з підготовки поліцейських, які підтримуватимуть українські сили, коли ті відновлять контроль над звільненими територіями.

Про це він розповів після візиту, повідомляє АрміяInform.

Жозеп Боррель зазначив, що Консультативна місія ЄС готує понад 150 співробітників Національної поліції та Національної гвардії.

У подальшому вони стануть інструкторами для інших, щоб далі підготувати тисячі співробітників силових структур України.

Глава дипломатії ЄС зазначив, що правоохоронцям і нацгвардійцям доводиться стикатися з важкими ситуаціями на звільнених територіях, тому що цивільна інфраструктура зруйнована, все розграбовано.

«Їм доводиться стикатися зі складними ситуаціями, як, наприклад, виявлення масових поховань, а потім інформування родичів. І це потрібно робити з відповідним психологічним потенціалом, щоб уникнути якомога більше травматичних психологічних ситуацій для сімей», — пояснив Жозеп Боррель.

Також, за його словами, силовикам доводиться мати справу з пастками, бомбами, прихованими мінами, які росіяни залишають після відступу.

Як повідомляла АрміяInform, в Євросоюзі назвали найшвидший спосіб збільшити постачання боєприпасів в Україну.

Джерело