Хто повинен заробляти в сім’ї і як правильно вести сімейний бюджет

Як витрачати гроші, щоб не сваритися з чоловіком.

Хто повинен заробляти в сім'ї і як правильно вести сімейний бюджет

З появою сім'ї наше життя стає більш насиченим. Тепер ми живемо не тільки для себе, але і для близьких нам людей. Приділяємо більше уваги один одному, ділимося, все робимо спільно. І гроші теж витрачаємо разом, інформує Ukr.Media.

Тема грошей, як не крути, стосується всіх. Одна справа, коли живеш один і витрачаєш тільки на себе і за бажанням — на когось ще, і зовсім інше, коли з'являється сім'я. Якоїсь стандартної схеми ведення спільного господарства не існує. Хто на що здатний. Але грошове питання часом може додати дьогтю в бочку меду, а саме — спровокувати лайку, образи, непорозуміння і осуд. Щоб всього цього не сталося, важливо враховувати інтереси всіх членів сім'ї.

Варіанти ведення сімейного бюджету бувають різні. Ось лише деякі з них.

Чоловік заробляє один

Стандартна ситуація для молодих сімей, в яких народжуються діти, — це коли добувачем стає чоловік, на чиї плечі лягає величезна відповідальність. Тепер йому потрібно подбати про те, щоб всі члени сім'ї були нагодовані, одягнені і задоволені.

"Уявляєш, він не дає їй грошей на особисті витрати! Сам ходить по магазинах, купує їжу, а у дружини такої можливості немає, — поділилася якось родичка. — Ні, якась молодь пішла не та! Я розумію, за радянських часів… чоловік приносив зарплату і клав на стіл! Він ні цін в магазинах не знав, нічого. Приходив додому, а його чекали шикарна вечеря і дружина".

Ситуація, коли чоловік заробляє і не дає грошей на особисті витрати дружині, звичайно ж, трохи засмучує. Але скандалом справі не допоможеш.

Можливо, треба спокійно обговорити з чоловіком цей делікатний момент, натякнути йому, що у вас є деякі потреби, або назвати суму, яка вам необхідна в місяць на дрібні витрати.

У магазин все-таки краще ходити разом. Адже жінка сама готує, а значить, вона краще знає, що треба купити. Спільні походи за їжею об'єднують, тому що таким чином враховуються переваги всієї родини. Так, і ще чоловік буде в курсі, що скільки коштує, і у нього не виникне питань, куди йдуть гроші.

Покласти зарплату на стіл в сучасному світі означає зробити дублікат зарплатної картки і віддати її дружині, розраховуючи на прихильність і здоровий глузд. Жінка буде дякувати чоловікові за цей щедрий і довірчий жест. Але бувають випадки, коли сім'я залишилася без грошей на їжу, тому що, отримавши картку чоловіка, дружина тут же побігла в магазин спідньої білизни і спустила на мереживні "ласощі" пристойну частину зарплати чоловіка.

Спробувати дати карту дружині все-таки варто, а там подивитися, як піде. Особливо це актуально, коли в сім'ї є маленькі діти. Їм весь час щось потрібно по дрібницях. То памперси закінчилися, то серветки, то іграшку нову купити. Можливо, економній господині навіть вдасться якось зібрати, відкласти "заначку".

Працюють і чоловік, і дружина

Часом жінка не витримує сидіти з дитиною, тому що душа вимагає самореалізації. Вона намагається влаштуватися або на якусь віддалену роботу, або на неповний робочий день, а коли є бабусі і няні, то і зовсім може зануритися з головою в робочий процес. Ще одна з причин — це бажання допомогти чоловікові, зняти частину навантаження, — наприклад, якийсь зайвий підробіток, який забирає і час, і сили.

Буває, що жінка змушена йти на роботу, тому що чоловік постійно дорікає чимось, не дає гроші на особисті витрати. Таким чином вона стає незалежною, їй вдається навіть зібрати на новий телефон чоловікові, на якісь речі. Відносини в родині завдяки її самореалізації налагоджуються, адже тепер дружина виросла в очах чоловіка, і все стало як раніше, коли вони зустрічалися.

Але як витрачати гроші, коли заробляють і чоловік, і дружина? Переводити в готівку зарплати і складати в конверт.

Багато хто так і робить. Беруть з конверта на якісь особисті потреби, на одяг, на лікування, на їжу, й одразу записують витрати. Можливо, такий спосіб ведення сімейного бюджету корисний, тому що дозволяє легко контролювати витрати. Правда, витратити-то можна легко, та так, що потім і не згадаєш, куди пішли гроші.

Чоловік оплачує їжу та інші витрати, а дружина збирає на путівки

Поширена ситуація для сімей, де немає мети витратити все до копійки, — це відкладати гроші. Часто чоловік з дружиною домовляються жити тільки на його зарплату, як це було в старі добрі часи, а гроші дружини відкладати або на якісь великі покупки до Нового року, або на сімейний тур до моря.

"Ми на мою зарплату купили хорошу машину",- похвалилася подруга, яка працює на півставки в одній з великих компаній.

Два роки вона у всьому себе обмежувала, скоротила кількість споживаної кави і взагалі намагалася зайвий раз в магазин не ходити.

"А ви як живете?",- запитала вона. Чесно кажучи, було трошки соромно і прикро за те, що я так не вмію.

Але ж я не ставлю таку мету, я люблю отримувати задоволення від частих покупок, від кави, від приємних дрібниць і нових книг. І на її питання була відповідь: "дуже щасливо".

Чоловік заробляє значно більше дружини. І навпаки

Як бути, якщо на вас раптом звалюється вся зарплата чоловіка, більше вашої в кілька разів? Ось в прямому сенсі. Він раптово віддав вам картку і велів вести господарство самій.

Я б на таке не пішла точно або, принаймні, взяла ту частину, яку хочу витратити на себе, а свої гроші збирала б на щось приємне для всієї родини. Якусь частину я відклала б на забезпечення порядку вдома, їжі, господарського приладдя, а ось інші обов'язки, наприклад, комунальні платежі, запропонувала б чоловікові. Вважаю, що нечесно і якось не по-сімейному, чи що, вести бюджет комусь одному, та й складно це, адже за всім не встежиш.

Буває, що дружина заробляє більше чоловіка. Це абсолютно не привід чоловікові відчувати себе дискомфортно, особливо, коли він піклується про дітей.

Помінялися місцями, називається. Жінка, до речі, в подібній ситуації буде набагато м'якше чоловіка, тому що знає, як важко вести домашнє господарство.

Якщо жінка або чоловік заробляє значно більше своєї половинки, то вони і витрачати на сім'ю можуть значно більше. Адже тут неважливо, хто ти, а важливо — чи готовий ти жертвувати кровно заробленими на найдорожче, що у тебе є, — на свою дитину, на чоловіка або на дружину.

Головне — не сваритися через дрібниці.

Джерело