Як Житомир став переможцем спільного проєкту UNDP в Україні та GIZ

Як Житомир став переможцем спільного проєкту UNDP в Україні та GIZ

Житомир отримав грант у сумі 497,9 тис дол США для реалізації проєкту «Лабораторія підприємництва».

Шляхом реконструкції комунального приміщення за адресою: вул. Київська, 19/2 планується створення офісного простору, а створення виробничої майстерні – на базі закладу професійно-технічної освіти за адресою: вул. Селецька, 5. 

Ідея проєкту «Лабораторія підприємництва» з’явилась ще у 2022 році. Спочатку було проведено онлайн-опитування серед малого і середнього бізнесу громади щодо потреб бізнесу. За результатами опитування було визначено, що лабораторія односерійного та дрібносерійного виробництва є ідеєю, яка найбільше відповідає потребам місцевого бізнесу, що працює у сфері галузі деревообробки, металообробки, виробництва пластмасових виробів та іншої неметалевої продукції. Крім цього, було організовано та проведено зустріч з основними зацікавленими сторонами (представники ГО «Житомирський бізнес клуб», місцевого бізнесу, органів місцевого самоврядування, освіти) та напрацьовано концепцію проєкту.

Реалізація такого проєкту сприятиме розвитку підприємництва на території громади, підвищить рівень конкурентоспроможності та якості продукції мікро- та малого підприємництва, що працюють у переробній галузі.

Потенційний вплив та переваги проєкту: підтримка більше ніж 250 робочих місць у місцевій галузі деревообробки, металообробки, виробництва пластмасових виробів та іншої неметалевої продукції;

  • підвищення рівня конкурентоспроможності не менше 45 суб’єктів господарювання – за рахунок доступу на пільгових умовах до сучасного виробничого обладнання та офісу спільного використання;
  • популяризація моделі економіки спільної участі;
  • мережування, обмін знаннями, досвідом та творча взаємодія між резидентами Лабораторії та Коворкінгу.

Цю статтю створено Житомирською міською радою у межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, UNDP або інших агенцій ООН.

Як Житомир став переможцем спільного проєкту UNDP в Україні та GIZ

Як Житомир став переможцем спільного проєкту UNDP в Україні та GIZ

Джерело: Житомирська міська рада