ЄС збільшить виробництво снарядів до 2 млн на рік. Для цього виділили 500 млн євро

Європейська комісія виділила 500 мільйонів євро, передбачених Актом на підтримку виробництва боєприпасів (ASAP).

Про це йдеться в заяві на сайті ЄК.

Це дозволить європейській оборонній промисловості наростити потужності з виробництва боєприпасів до 2 мільйонів снарядів на рік до кінця 2025 року.

Комісія також запустила Робочу програму для інструменту зміцнення європейської оборонної промисловості за допомогою спільних закупівель (EDIRPA) і четверту річну Робочу програму Європейського оборонного фонду (EDF). Разом ці програми мають бюджет майже 2 мільярди євро.

Комісія завершила оцінку за регламентом ASAP в рекордно короткі терміни та відібрала 31 проєкт на допомогу європейській промисловості у збільшенні виробництва боєприпасів і підвищенні їхньої готовності.

Відібрані проєкти охоплюють п’ять сфер: вибухові речовини, порох, снаряди, ракети, а також сертифікацію випробувань і відновлення. На реалізацію проєктів буде виділено 513 мільйонів євро з бюджетів ЄС і Норвегії.

Це фінансування дозволить залучити додаткові інвестиції з боку промисловості на умовах співфінансування, в результаті чого загальний обсяг інвестицій у ланцюжок поставок становитиме близько 1,4 млрд євро.

ASAP зосереджується на порохах і вибухових речовинах, які є проблемними місцями у виробництві боєприпасів, і на них буде виділено близько трьох чвертей програми.

Програма підтримає проєкти, що збільшать річні виробничі потужності на понад 10 000 тонн пороху і на понад 4300 тонн вибухових речовин. З цією метою ЄС інвестує 248 мільйонів євро в потужності з виробництва пороху і 124 мільйони євро в потужності з виробництва вибухових речовин.

Очікується, що грантові угоди з відібраними заявниками будуть підписані в травні 2024 року.

Як повідомляла АрміяInform, уряд Португалії схвалив внесок у програму підтримки України, яку запропонувала Чехія.

Джерело