Європейський підхід: житомирські комунальники опановують стандарти з обрізання дерев

 • Європейський підхід: житомирські комунальники опановують стандарти з обрізання дерев

  • Фото: ЖМР
  • 24 лютого, 2024 14:41

  Нові підходи: житомирські комунальники переймають європейські стандарти догляду за деревами.

  Про це повідомляє Житомирська міська рада.

  «22 лютого на вулиці Перемоги перехожі спостерігали роботу двох фахівців-арбористів, що намагаються вирішити конфлікт мереж та крони відрослого дерева. Форма липи неприродна і провокує цей конфлікт: щоразу відрощується пучок дрібних гілок. Така проблема існує у всіх містах України», – йдеться в повідомленні.

  «Проблема саме в обрізці, яку проводили на цьому дереві», — розповіла Любов Колосова, сертифікована інспекторка стану дерев, яка працює у Вінниці в КП«Інститут розвитку міст» інспекторкою з охорони озеленення.

  Європейський підхід: житомирські комунальники опановують стандарти з обрізання дерев

  «Кронування травмує дерево. У нього всередині вже є порожнини. І навіть ця відновлювальна обрізка дерев після кронування результату ідеального не дасть, а є «гасінням пожеж»», — розповіла Любов Колосова.

  Однак дерево під лініями електропередач росте, і проблема не є новою.

  Обрізка гілок в зонах лінії електропередачі є важливою роботою для енергетиків задля уникнення різних негативних наслідків, як-от: обрив проводів, припинення електропостачання, шкода майну та здоров’ю людей та ін. Тому склалася патова ситуація: з одного боку — стан зеленого насадження. З іншого — безпека людей, уникнення аварійних ситуацій та забезпечення безперервного розподілу електричної енергії.

  «Якщо дерево росте під мережами, потрібно сформувати крону таким чином, щоб найнижчі гілки були вище мереж або щоб мережі проходили всередині крони, і це дерево сформувало природну крону», — розповіла Любов Колосова.

  Якщо дерево буде сформоване природним чином, крона не нарощуватиме цих молодих гілочок, а отже і конфлікт буде мінімізований.

  Це глобальна проблема на рівні всієї України, каже фахівчиня.

  Європейський підхід: житомирські комунальники опановують стандарти з обрізання дерев

  Європейський підхід: житомирські комунальники опановують стандарти з обрізання дерев

  Європейська асоціація арбористів два роки тому розробила стандарти догляду за деревами. Кронування в них немає, бо воно суперечить принципам європейського підходу.

  Такі стандарти вже офіційно переклали українською мовою, тому ними цілком можна керуватися.

  Люди, які безпосередньо здійснюють догляд та управління зеленими насадженнями, мають долучитися до поступових змін підходів.

  «Процес, зрозуміло, що довгий. Та ми маємо змінюватися. Насамперед треба розуміти, як правильно формувати молоді дерева, щоб надалі таких проблем не було», — говорить Любов Колосова. Вона разом із сертифікованою інспекторкою з Києва Оленою Вакаренко, професійним арбористом з Києва Валентином Скубаком провели у Житомирі дводенний семінар.

  «Слухачі — працівники комунальних підприємств міста та управлінь, які виконують роботи з оцінки та обрізки дерев, а також приймають відповідні рішення. На сьогодні містами України поступово інтегрується європейський стандарт обрізки дерев. Врятувати ситуацію з уже кронованими деревами не можливо, але враховувати європейські підходи під час висадки нових зелених насаджень важливо.Це дозволить виростити здорові та безпечні дерева, щоб надалі не викликало конфліктів із повітряними комунікаціями», – зазначили в ЖМР.

  Європейський підхід: житомирські комунальники опановують стандарти з обрізання дерев

  Джерело