Дворічна Міланка отримує послугу раннього втручання на базі Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Житомирської міської ради. Мілана має порушення розвитку: їй складно спілкуватися та налаштовувати комунікацію. Запит батьків — на побудові взаємовідносин дівчинки та її комунікації. Тому послугу Міланка отримує безпосередньо поза закладом: спілкується в дитячому середовищі, а фахівець центру супроводжує родину.
Послуга раннього втручання впроваджена у Житомирі з вересня 2023 року за підтримки ЮНІСЕФ. На сьогодні нею охоплені 33 родини. Це дозволяє вчасно виявити можливі порушення у розвитку дитини від народження до трьох років та надати їй необхідну підтримку та терапію.
ЮНІСЕФ — у Житомирі. Партнери моніторять, на скільки ефективно впроваджуються тут проєкти за їхньої підтримки. Відвідали зокрема перинатальний центр, де працює кабінет психосоціальної допомоги вагітним та породіллям, а також ДНЗ №25, де за підтримки ЮНІСЕФ збудовано укриття, надається допомога з ментального здоров’я учасникам освітнього процесу.
Медицина, освіта, безпека дітей, підтримка дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, сприяння розвитку молоді та спорту — напрями, за якими співпрацює Житомирська громада з ЮНІСЕФ.
За підтримки партнерів у Житомирі впроваджена і модель домашніх візитів.
Медсестри виїжджають у сім’ї, де є новонароджена дитинка і упродовж перших трьох років життя супроводжують таку родину з метою підтримки нових батьків. Якщо ідентифікується якась проблема чи загроза для дитини — родину перенаправляють до інших служб. Така співпраця між центром соціальних служб та центром первинної медичної допомоги направлена на покращення доступності та якості медико-соціальних послуг для родин із дітьми від народження до трьох років, на зменшення ризиків раннього соціального сирітства та ін.
“Житомир — взірець з інтеграції різних соціальних послуг, — акцентують партнери. — Громада орієнтована на соціальний сектор. І така кооперація та інтеграція сервісів є далеко не у всіх громадах”.
Партнери кажуть: найперше, що хочуть передати іншим українським громадам, — успішний досвід міжвідомчої взаємодії, що налагоджений у громаді Житомирській.
«Дякую ЮНІСЕФ за підтримку. Ви даєте нам те зерно, з якого точно проросте потужне та якісне. Бо покращувати — означає наполегливо працювати крок за кроком. І тут ви йдете поряд з нами: допомагаєте впроваджувати важливі проєкти у різних сферах. Приїхали побачити, як це все працює тут. Та проаналізувати потреби. Дякую за багаторічну співпрацю. Дякую, що ви поряд і в такі складні для України часи»,— Сергій Сухомлин.
Результати візиту представники ЮНІСЕФ проаналізують та за необхідності нададуть пропозиції Житомиру, аби система надання соціальних послуг продовжувала розвиватися, а разом з тим і зміцнювалася стійкість громади.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь