Канада запровадила санкції проти росіян, причетних до перевезення балістичних ракет з КНДР

Уламки ракети, ймовірно, виробництва КНДР

Уряд Канади запровадив санкції проти двох фізичних осіб і шести структур, залучених до перевезення озброєння з Північної Кореї для рф, яке використовується у війні проти України.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Канади.

«Сьогоднішні санкції спрямовані проти фізичних та юридичних осіб, які сприяли незаконному транспортуванню зброї, включаючи балістичні ракети, з Північної Кореї до Росії», – йдеться у заяві.

Наголошується, що існують задокументовані докази того, що ця зброя використовувалася кремлем для ведення агресивної війни проти України у 2023 та 2024 роках.

«Напад росії на Україну є не лише незаконним, але й закупівля зброї, яку вона використовує, суперечить резолюціям Ради Безпеки ООН щодо Північної Кореї. Ці резолюції прямо забороняють усім державам-членам ООН закуповувати зброю та пов’язані з нею матеріальні засоби у Північної Кореї», – пояснили в МЗС Канади.

Дві особи, проти яких сьогодні запроваджено санкції, є високопоставленими представниками російських підприємств, які тісно пов’язані з російськими військовими і беруть участь у транспортуванні зброї з Північної Кореї до росії.

Шість юридичних осіб – це російські судноплавні компанії, які володіють, керують та/або експлуатують літаки і вантажні судна, що використовувалися для сприяння і завершення поставок зброї з Північної Кореї до росії.

«Оголошені сьогодні заходи мають на меті підірвати здатність росії купувати північнокорейську зброю, яка використовується для досягнення її військових цілей у жорстокій агресивній війні проти України», – підкреслили в МЗС Канади.

Як повідомляла АрміяInform, з початку широкомасштабного вторгнення країна-агресорка випустила по шести регіонах України близько 50 ракет типу Hwasong 11 (KN-23/24) виробництва Північної Кореї.

Джерело