Коаліція дронів для України створила спільний фонд на 45 млн євро

Ілюстративне фото

Країни-члени Коаліції з питань безпілотників для України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який визначає основні напрямки діяльності коаліції, структуру управління та механізми закупівель.

Спільна заява опублікована на сайті уряду Великої Британії.

Меморандум передбачає створення спільного фонду коаліції під керівництвом Великої Британії, який дозволить здійснювати спільні закупівлі для швидкого та ефективного постачання безпілотників.

На сьогодні Нідерланди, Велика Британія, Латвія, Нова Зеландія та Швеція пообіцяли внести до спільного фонду понад 45 мільйонів євро, і очікуються додаткові внески.

Коаліція планує поставити в Україну 1 мільйон FPV-дронів. Водночас члени коаліції працюють над наданням інших типів безпілотників, таких як розвідувальні, ударні, модернізовані безпілотники зі штучним інтелектом, а також засобів протидії безпілотникам.

«У рамках коаліції ми будемо шукати спільні ініціативи щодо закупівель з метою використання і розширення національних промислових потужностей. Ми, країни-учасниці Коаліції з питань безпілотників, заохочуємо надання додаткового фінансування для досягнення цілей коаліції. Коаліція залишається відкритою для приєднання інших членів і партнерів Альянсу», — йдеться у заяві.

Як повідомляла АрміяInform, у липні до Збройних Сил України буде поетапно передано чергову партію безпілотників у межах Коаліції дронів.

До України буде поставлено понад 2500 бойових безпілотників різних типів та характеристик на загальну суму 4 мільйони євро. Перша партія з 300 безпілотників буде доставлена найближчими днями.

Джерело