Костюк стала першою ракеткою України замість Світоліної

Костюк стала першою ракеткою України замість Світоліної

Фото: REUTERS

Марта Костюк обігнала Еліну Світоліну та стала першою ракеткою України в оновленому рейтингу WTA, що сформувався за підсумками Ролан Гаррос-2024. Першою ракеткою світу залишається Іга Швьонтек, яка виграла цьогорічний турнір Великого шлему.

Костюк піднялася на три сходинки, з 20 на 17. Наразі це її найкращий результат в рейтингу WTA. Тенісистка вдруге стала першою ракеткою України, у 2023 році вона тримала цей статус протягом двох тижнів.

Світоліна у світовому рейтингу опустилась на два місця та випала з ТОП-20. Вона посідає 21-ше місце. Світоліна вперше з липня 2023 року втратила статус першої ракетки України.

Завдяки результату на турнірі Великого шлему Даяна Ястремська піднялася на п’ять сходинок і посідає 27-ме місце. Ангеліна Калініна покращила позиції на дві сходинки – з 48 на 46-у. Натомість Леся Цуренко випала з ТОП-50, опустившись на 14 сходинок і тепер перебуває на 59-му місці. Таким чином Цуренко втратила шанс виступити на Олімпіаді-2024.

Костюк на Роллан Гаррос-2024 дійшла до 1/2 фіналу в парному розряді, а Світоліна до 1/8 в одиночному.  Україна буде представлена найсильнішим складом в жіночому тенісі на Олімпіаді-2024. У заявку потрапили Марта Костюк, Еліна Світоліна та Даяна Ястремська (перші три ракетки України) в одиночному розряді, а також Людмила Кіченок та Надія Кіченок – в парному. 
Джерело