Кривдники, які вчинили домашнє насильство, відтепер проходитимуть корекційну програму

Кривдники, які вчинили домашнє насильство, відтепер проходитимуть корекційну програму

На засіданні виконавчого комітету було підтримано «Програму  для кривдників у Житомирській міській територіальній громаді». 

Ця Програма – це комплекс заходів, що формується на основі результатів оцінки ризиків та спрямований на зміну насильницької поведінки кривдника, формування у нього нової, неагресивної психологічної моделі поведінки у приватних стосунках, відповідального ставлення до своїх вчинків та їх наслідків, зокрема до виховання дітей, на викорінення дискримінаційних уявлень про соціальні ролі та обов’язки жінок і чоловіків. Кривдник – особа, яка вчинила домашнє насильство у будь-якій формі. 

Метою програми є  допомога особі, яка вчинила насильство, осмислити власну насильницьку поведінку, усвідомити її витоки, прояви, наслідки для особистого життя та життя оточуючих, налагодити гармоне  життя з родиною та в суспільстві, а також в усвідомити те, що домашнє насильство – це порушення прав людини, яке карається відповідно до чинного законодавства. 

Як буде реалізуватися програма? 

• Програму реалізують фахівці, які мають фахову вищу освіту (в тому числі психолог, психотерапевт, психіатр) та пройшли відповідне спеціалізоване навчання з проведення програм для кривдників. 

• Кривдника може бути направлено судом на проходження цієї Програми на строк від трьох місяців до одного року   

• Також кривдник може брати участь у цій Програмі за власною ініціативою на добровільній основі. 

• У разі неприбуття кривдника для проходження цієї Програми або ухилення від її проходження без поважних причин Житомирська міська рада повідомляє про це письмово упродовж трьох робочих днів Житомирське районне управління поліції для вжиття відповідних заходів. 

Кривдника може бути направлено судом (рішення суду) на проходження програми для кривдників на строк від трьох місяців до одного року. 

Серед навичок, які особа має набути за результатами проходження корекційної програми, є:  

-вміння контролювати власні прояви гніву та агресії,  

-аналізувати власні дії в ситуації насильства,  

-вирішувати будь-які ситуації без застосування насильства. 

«В період воєнного стану  конфлікти у сім’ях зростають,  зокрема через емоційне напруження, економічні негаразди… Домашнє насильство під час війни — поширене явище, яке стає ще більш небезпечним, ніж у мирний чac. І зараз статистика свідчить, що кількість звернень щодо насильницьких дій з початку повномасштабної агресії зросла на 30%», – зазначає начальниця управління сім”ї, молоді і спорту міської ради, Ірина Ковальчук. Ознайомитися з програмою можна за посиланням: ТУТ

Джерело: Житомирська міська рада