Мешканці майже 55-річної п’ятиповерхівки з ОСББ «Обрій 21» у Житомирі термомодернізували свій будинок за Програмою «Енергодім» та отримали 70% компенсації від Фонду

Мешканці майже 55-річної п'ятиповерхівки з ОСББ «Обрій 21» у Житомирі термомодернізували свій будинок за Програмою «Енергодім» та отримали 70% компенсації від Фонду

Попри військові дії в країні ОСББ завершило всі роботи за проектом і в квітні 2024 року ОСББ отримало останню частину гранту, загальна сума якого складає близько 4 млн грн.

«Завдяки Програмі «Енергодім» ми нарешті отримали бажане тепло в будинку, а головне – суттєву економію в платіжці. В порівнянні з сусідніми будинками ми стали платити вдвічі менше. При комфортних 24 градусах у квартирі платіжка за тепло в квартирі не перевищувала 800 грн. Ми всі дуже задоволені і пишаємось результатами участі в Програмі. А ще вражає зовнішнє перевтілення нашого будинку, його тепер просто не впізнати», – коментує Микола Устимович, голова ОСББ «Обрій 21». 

Основні показники проекту
Загальна вартість проекту – 5,7 млн грн, з яких близько 4 млн грн або 70% грант за Програмою
Власний внесок співвласників загалом – понад 1,7 млн грн.
Вартість робіт на кожну квартиру склала 327 грн/м2 або 19,7 тис. грн для квартири площею 60 кв/м2.

Заощадження
Розрахункова економія після впроваджених заходів складає 381,5 тис. кВт∙год/рік або 481,6 тис. грн/рік. 
Таким чином споживання енергії скоротиться на 38,6%.
Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 157 тонн/рік. 

«Місто відшкодовувало перші 18 місяців відсотки за користування кредитом в сумі 417 тис 550 грн», – каже начальник управління муніципального розвитку міської ради Артем Ражев.

 

Джерело: Житомирська міська рада