Міжнародна федерація хокею продовжила відсторонення Росії та Білорусі

Міжнародна федерація хокею продовжила відсторонення Росії та Білорусі

Фото: facebook.com/iihfhockey

Міжнародна федерація хокею (IIHF) втретє продовжила відсторонення Росії та Білорусі, цього разу на сезон 2024/25. Про це повідомили на офіційному сайті організації.

– Під час одного зі своїх регулярних запланованих засідань Рада IIHF розглянула поточні ризики для безпеки, пов’язані з відновленням участі національних і клубних збірних Росії та Білорусі в змаганнях IIHF. На основі ретельного аналізу Рада IIHF дійшла висновку, що повернення команд Росії та Білорусі до змагань IIHF поки небезпечно, – йдеться у повідомленні. 

Таким чином, Росія і Білорусь не братимуть участі в чемпіонаті IIHF сезону 2024/2025. Це рішення також стосуватиметься збірної Білорусі щодо фінального олімпійського кваліфікаційного раунду, який відбудеться в серпні 2024 року.

Наступного разу питання відновлення збірних Росії та Білорусі з хокею розглянуть за рік, у травні 2025 року.

Рішення IIHF також означає, що збірна України не зіграє з Білоруссю у фінальній частині відбору на Олімпіаду-2026 в Італії. 11 лютого Україна дійшла до фінального раунду відбору. Однією із суперниць України на наступний раунд могла стати Білорусь у групі D. Також суперниками України мають бути команди Словаччини та Казахстану.

Для Росії та Білорусі це третє відсторонення від виступів на міжнародних турнірах з хокею після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

У квітні 2022 року в Росії відібрали чемпіонат світу з хокею – 2023, який мав відбутися у Санкт-Петербурзі. 27 січня 2024 року на фронті загинув чемпіон Універсіади та віцечемпіон України з хокею Денис Пашинський.
Джерело