МОК допустив до участі в Олімпіаді 10 “нейтральних” спортсменів із РФ та Білорусі

МОК допустив до участі в Олімпіаді 10 "нейтральних" спортсменів із РФ та Білорусі

Фото: REUTERS

Міжнародний олімпійський комітет оприлюднив результати другої та третьої перевірки від AINERP. В результаті до участі в Олімпійських іграх у Парижі буде допущено 10 російських та білоруських спортсменів, які виступатимуть під “нейтральним” статусом. Про це повідомляє сайт організації.

Згідно з опублікованим списком, у змагання візьмуть участь російські тенісисти Павло Котов та Ганна Калинська. Їхні земляки Карен Хачанов та Людмила Самсонова відмовилися від допуску до Олімпіади. У веслуванні виступлять двоє росіян – Олексій Коровашков та Захар Петров, а також громадяни Білорусі – Владислав Кравець та Юлія Трушкіна. Ще чотирьох спортсменів із РФ допустили до участі у змаганнях з дзюдо. Серед них – Махмадбек Махмадбеков, Валерій Ендовіцький, Еліс Старцева та Далі Лілуашвілі.

17 червня Міжнародний олімпійський комітет опублікував перші результати перевірки “нейтральних атлетів” – спортсменів із російськими та білоруськими паспортами. Із 42 осіб, які отримали ліцензії, 17 не допущені до участі в Олімпійських іграх. 2 травня Україна звернулася до Міжнародного олімпійського комітету через російський гімн на велогонці Vicenza Bionde-2024 в Італії. Гімн прозвучав, попри те, що переможець Віктор Бугаєнко виступав у нейтральному статусі. Українська сторона зажадала провести розслідування цього факту та вжити всіх необхідних заходів для недопущення таких інцидентів. 18 березня віцепрезидент МОК президент Спортивного арбітражного суду Джон Коутс припустив, що на літні Олімпійські ігри-2024 до Парижа можуть приїхати близько 40 російських спортсменів.
Джерело