МОК заборонив “нейтральним” спортсменам брати участь в церемонії відкриття Олімпіади

МОК заборонив "нейтральним" спортсменам брати участь в церемонії відкриття Олімпіади

Фото: Getty Images

“Нейтральні” спортсмени з Білорусі та Росії не братимуть участі в церемонії відкриття Олімпійських ігор-2024, а їхні медалі не враховуватимуться у заліку. Таке рішення 19 березня оголосили на пресконференції Міжнародного олімпійського комітету. 

–  Нейтральні спортсмени не братимуть участь у параді делегацій (команд) під час Церемонії відкриття, оскільки вони є індивідуальними спортсменами. Але можливість відчути цю подію їм буде надана. Це той самий сценарій, який використовувався для незалежних учасників Олімпіади на Олімпійських іграх у Барселоні 1992 року (від колишньої Югославії). Рішення щодо участі нейтральних спортсменів у церемонії закриття буде прийнято пізніше, враховуючи, що у ній беруть участь не команди, а всі спортсмени разом, – сказано у заяві МОК..

Наразі олімпійські ліцензії до Парижа-2024 отримали 19 “нейтральних” атлетів: 12 росіян та семеро білорусів. Максимальна квота “нейтральних” спортсменів за підсумками кваліфікацій становить 83 (55 росіян + 28 білорусів). Для нейтральних спортсменів створили окремий гімн без слів та прапор, під яким вони виступатимуть. Використання російських та білоруських прапорів заборонено.

У грудні 2023 року МОК дозволив росіянам та білорусам брати участь в індивідуальних змаганнях Олімпіади-2024. Для цього спортсмени з двох країн мали відповідати правилам нейтралітету – не мати зв’язків зі збройними структурами своїх країн та виступати без державної символіки РФ або РБ. Літні Олімпійські ігри-2024 пройдуть в Парижі з 26 липня по 11 серпня. У програмі представлено 32 види спорту. У порівнянні з останніми іграми, додалися брейк-данс, спортивне скелелазіння, скейтбординг і серфінг.
Джерело