Мудра порада про накопичення статків для тих, кому за 50

Цитата Роберта Де Ніро.

Мудра порада про накопичення статків для тих, кому за 50

Багато хто прагне забезпечити собі спокійну старість через накопичення матеріальних благ. Однак, історії з життя ілюструють, що надмірне захоплення накопиченням може мати непередбачувані наслідки, інформує Ukr.Media.

"Я до старості почав готуватися вже в 40 років. По-перше, вирішив для себе, що ніколи, за жодних обставин не розлучуся з дружиною. По-друге, намагався ні з ким не вступати в конфлікти. Ну і звичайно ж, багато працював і накопичував, накопичував, накопичував" — каже 65-річний чоловік.

І він, справді, живе не з порожніми руками. Кілька об'єктів житлової та комерційної нерухомості. Дві машини. Дача. Три гаражі, два з яких він здає в оренду. Вклади в банках. Частина заробленого вкладена в акції. Вдома зберігається кілька раритетних речей, які можна продати в будь-який час. Плюс грошова заначка в сейфі.

Трапиться що, навіть найнепередбачуване, ні в кого допомоги просити не треба. Залежність — ось чого бояться літні люди. І диктату. Якщо з наївності перепишеш на когось із близьких своє майно, то доведеться танцювати під його дудку.

На цю тему є гарний анекдот:

По телевізору крутять рекламу: "Лікарі нашої клініки повернуть вам слух, гарантія — 100%". Один старенький повірив і вирішив сходити. Йому продали відмінний інноваційний апарат. Сказали ходити місяць, а потім підійти на доналаштування.

Через місяць лікар запитує старенького:

– Ну що, ви добре чуєте? — Так, дякую, лікарю, ідеально!

– Ваші рідні раді? — О, я їм поки про це не говорив. Сиджу, слухаю їхні розмови. Вже тричі заповіт переписав.

Але те, що ми приймаємо за силу, може грати проти нас.

У 1998 році дідусь і бабуся моєї родички потрапили до психдиспансеру: не змогли пережити падіння грошей. І скільки таких випадків…

Ще один знайомий дідусь підходив до під'їзду і зустрів хлопця, який виносив кольоровий телевізор. Цей телевізор належав йому. Був куплений місяць тому. У діда ноги підкосилися, він схопився за серце, впав. Сусідка кинулася викликати швидку, але було пізно.

Інша бабуся зберігала вдома круглу суму грошей. Банкам не довіряла. Загорілася проводка, яка і "з'їла" всі заощадження.

Інша подружня пара довго накопичувала гроші на ще одну квартиру. Їм здавалося, що це буде прекрасна фінансова подушка безпеки на старість. По копійці відкладали, відмовляли собі у всьому. Іноді вечорами за чашкою чаю мріяли про те, що будуть цю квартиру здавати і подорожувати. А коли сили покинуть, будуть витрачати гроші на лікування. Але як тільки квартира була куплена, чоловік взяв ключі і сказав, що буде жити в ній сам. Він зустрів приголомшливу жінку, якій дружина і в підметки не годиться.

Роберт Де Ніро як то сказав:

"Я віддаю перевагу не мати зайвих речей. Чим більше речей ти маєш, тим більше енергії ти витрачаєш на них".

Є тонка грань між тим станом, коли ми володіємо речами, і тим, коли вони починають володіти і управляти нами. Мистецтво жити — це вміння і смачно їсти, і одночасно — міцно спати. Не караючи себе тим, що в якийсь момент прийдуть і відберуть. У цьому світі ніщо нам по-справжньому не належить. І ми не повинні належати речам. Інакше — це прихована форма рабства.

Джерело