На Кіровоградщині директору товариства повідомлено про підозру у масштабному забрудненні земель | Кримінал

За процесуального керівництва Олександрійської окружної прокуратури повідомлено про підозру колишньому директору товариства за фактом забруднення  земель, що завдало шкоди довкіллю.

Слідством встановлено, що у 2021 році між Олександрійською міською радою та підприємством, яке очолював підозрюваний укладено договір про надання послуг із утримання та захоронення побутових відходів на території сміттєзвалища у м. Олександрія.

Товариство розміщувало відходи у несанкціонованих місцях, поза  відведеними для цього межами, що призвело до  забруднення та засмічення земель твердими побутовими відходами та нетоксичними промисловими відходами. Засмічені відходами земельні ділянки мають сільськогосподарське призначення  і  є  землями запасу місцевої територіальної громади.

Слідчі з’ясували, що  підприємство підозрюваного  використовувало ділянки під сміттєзвалище без  будь-яких правовстановлюючих документів.

За висновком експертних  досліджень протиправні дії з боку ТОВ спричинили державі майнову шкоду на загальну суму понад 3,5 млн гривень.

У рамках розслідування буде надано правову оцінку також  і діям посадових осію міської ради.

За матеріалами Кіровоградської обласної прокуратури

Джерело