На окупованих територіях знімають фейкові сюжети про бійки зі службовцями ТЦК

Значна частина контенту в соцмережах, де зображені військовослужбовці Збройних Сил, нібито службовці ТЦК та конфлікти з ними — продукти ворожих підрозділів інформаційних операцій.

Про це сказано в інформації, оприлюдненій 2 червня Сухопутними військами ЗСУ.

«Ми отримуємо дані про організацію фільмування таких сюжетів на тимчасово окупованій території. Елементи типові: люди в українському однострої разом з людьми в формі Національної поліції вступають в конфлікти з “місцевими жителями”», — сказано в інформації.

На відео імітуються побиття, в кадрах присутні мікроавтобуси та автомобілі з чорними номерами, а також авто з українськими номерами різних регіонів реєстрації. Використовуються нейтральні локації, які важко визначити.

Одночасно з цим, самі відео поширюються у поганій якості — це також імітація «природності». Раніше ворожі фахівці використовували більш професійний монтаж і не досягали результату, а отже — противник удосконалюється.

Окрім імітації конфліктів готуються відео, що пов’язують військовослужбовців ТЦК з вживанням спиртних напоїв, наркотиків, у закладах харчування та в супроводі жінок.

За останній час у мережі з’явилося кілька подібних відео, які набули значного поширення.

«Підкреслюємо, що усі справжні ситуації, які мають місце — ретельно вивчаються, проводяться необхідні службові перевірки, а громадськість інформується у встановленому порядку. Проте ми зобов’язані повідомляти, коли високим статусом військовослужбовців ЗСУ маніпулює ворог», — сказано в інформації.

Сухопутні війська закликають відповідально ставитись до будь-яких підозрілих відео, щоб противник не досягав мети у своїх інформаційних акціях.

Як повідомляла АрміяInform, росія готує масштабну дезінформаційну кампанію проти України в іноземних ЗМІ.

Джерело