На Сумщині двох чоловіків судитимуть за виробництво матеріальних ресурсів для ворога, – прокуратура | Кримінал

Сумською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно двох чоловіків, які за попередньою змовою підготували та передали ворогу матеріальні ресурси.

Слідством встановлено, що уродженець Луганської області, який останнім часом проживає на Київщині та є керівником ряду комерційних структур, розташованих на тимчасово окупованій території, організував постачання матеріальних ресурсів суб’єктам господарювання, що мають пряме відношення до оборонного комплексу держави-агресора. Для реалізації свого злочинного замислу чоловік вступив у змову із сумчанином, який, використовуючи потужності та приміщення власного приватного підприємства у м. Суми, безпосередньо здійснював виробництво необхідного електроустаткування.

Діючи за попередньою змовою, сумчанин виготовив п’ять електростартерів до залізничного транспорту з двома комплектами документів про походження їх начебто з рф, а луганчанин домовився із посередником про подальше переміщення товару через державний кордон України поза встановленими пунктами пропуску на територію рф та отримання за це коштів. Правоохоронці затримали обох чоловіків у травні 2023 року після передачі електростартерів посереднику.

Більш того, в сумчанина під час обшуку за місцем проживання виявлено та вилучено ручну осколкову оборонну грану Ф-1. Також задокументовано, як він під час спілкування зі знайомими неодноразово звинувачував державну владу України в розв’язанні війни проти власної країни. Відтак він відповідатиме ще й за незаконне зберігання боєприпасів та заперечення збройної агресії росії проти України.

На вирок суду обвинувачені чекають за гратами.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело