На Сумщині військового зс рф судитимуть за злочинний наказ розстріляти українця | Кримінал

Сумська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно командира 5 батареї 147 самохідного артилерійського полку сухопутних військ рф за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Слідством встановлено, що 9 березня 2022 року мирний житель на власному автомобілі разом зі знайомою їхали по дорозі «Суми-Полтава». На облаштованому російськими військовими блок-посту водій вийшов із автівки, у цей час окупанти обстріляли транспортний засіб. Від отриманих поранень пасажирка, яка сиділа не передньому сидінні, загинула. Не зважаючи на тіло загиблої, троє окупантів сіли в авто та змусили водія везти їх у визначеному напрямку.

У с. Боромля Охтирського району їх зупинили інші окупанти. Водій вийшов із автівки та розповів про обставини вбивства військовому, який був серед них головним. Той наказав чоловіку закопати тіло, яке так і залишалося в авто, у найближчій ямі чи на узбіччі дороги. Коли чоловік відмовився, військовий наказав своїм підлеглим спочатку прострелити потерпілому коліна, а потім взагалі сказав убити його. Коли вже окупанти готові були виконати наказ командира, їм надійшло повідомлення про необхідність терміново прибути в інше місце для підкріплення. Окупанти наказали чоловікові витягти з автівки тіло загиблої. Доки він переміщав труп, вони на його автівці поїхали з місця події.

Слідство триває, встановлюються військові рф, які обстріляли авто та вбили жінку, а також ті, які направляли зброю на чоловіка та готові були вистрілити.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ГУ НП в Сумській області.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело