Начальник здійснив експеримент з 5-годинним робочим днем, і ось результат

Зарплати і обов'язки робітників залишилися незмінними.

Начальник здійснив експеримент з 5-годинним робочим днем, і ось результат

У працівників фірми залишилися ті самі обов'язки. Втім, як і зарплати. Однак тепер вони йдуть додому о 13 годині, інформує Ukr.Media.

Коли в кінці 2017 року Лассе Райнганс купив консалтингову фірму, він відразу почав її змінювати. Для початку він перейменував її в Rheingans Digital Enabler. Потім відбувалися зміни, у які деякі працівники ледь вірили. Як експеремент бізнесмен скоротив робочий день з восьми до п'яти годин.

"Хтось з працівників думав, що я жартую. Інші вважали, що так я їх перевіряю. Однак я був рішучий", — говорить власник фірми.

Як тільки рішення набрало чинності, компанія почала працювати за п'ятигодинним робочим графіком. Попри те, що часу на роботу стало менше, Райнганс нітрохи не змінив тижневих навантажень і зажадав, щоб звітні результати фірми, як і раніше, залишалися незмінними.

І, хоч це може видатися дивним, ефективність дійсно не змінилася. Пройшло вже майже два роки, і фірма досі працює за цим графіком. Райнганс стверджує, що це стало можливим завдяки тому, що в компанії позбулися від чинників, що відволікають.

Жодних соцмереж і "світських бесід". Телефони на робочому місці діставати також не можна. Час на деякі робочі процеси теж обмежили: електронну пошту тепер можна перевіряти лише два рази на день, а всі зустрічі та переговори тривають не більше 15 хвилин.

Начальник здійснив експеримент з 5-годинним робочим днем, і ось результат

Звичайно,адаптуватися було нелегко. Крім того, що тепер працівникам завжди доводиться працювати в умовах жорстких дедлайнів, їм було важко звикнути до того, що листуватися з друзями та родичами вже не вийде. Але деякі знайшли в цьому і плюси.

"Коли працюєш з ранку до вечора, то потім хочеться просто прийти додому, лягти на диван і нічого не робити. Зараз ситуація зовсім інша", — говорить Лукас да Коста, асистент менеджера.

Джерело