Наказав стріляти у цивільного, який відмовився закопати тіло знайомої – на Сумщині засуджено окупанта | Кримінал

За публічного обвинувачення прокурорів Сумської обласної прокуратури 32-річного командира 5 батареї 147 самохідного артилерійського полку сухопутних військ російської федерації визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни.

Вироком суду його заочно засуджено до 10 років позбавлення волі.

Прокурор у суді довів, що 9 березня 2022 року мирний житель на власному автомобілі разом зі знайомою їхали по дорозі «Суми – Полтава». На облаштованому російськими військовими блок-посту водій вийшов із автівки, у цей час окупанти обстріляли транспортний засіб. Від отриманих поранень пасажирка, яка сиділа не передньому сидінні, загинула. Не зважаючи на труп, троє окупантів сіли в авто та змусили водія везти їх у визначеному напрямку.

У с. Боромля Охтирського району їх зупинили інші окупанти. Водій вийшов із автівки та розповів про обставини вбивства військовому, який був серед них головним. Натомість той наказав чоловікові закопати труп, який так і залишався в авто, у найближчій ямі чи на узбіччі дороги.

Коли чоловік відмовився, військовий наказав своїм підлеглим спочатку прострелити потерпілому коліна, а потім взагалі сказав убити його. Коли вже окупанти готові були виконати наказ командира, їм надійшло повідомлення про необхідність терміново прибути в інше місце для підкріплення. Окупанти наказали чоловікові витягти з автівки тіло загиблої. Доки він переміщав труп, вони на його автівці поїхали з місця події.

У ході слідства було ідентифіковано командира військових, який віддавав накази стріляти в мирного жителя. Саме його заочно засуджено.

Однак слідство триває, встановлюються військові рф, які обстріляли авто та вбили жінку, а також ті, які направляли зброю на чоловіка та готові були вистрілити.

Засудженому в ході слідства було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та оголошено в розшук.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело