Нейтральність росіян максимум, якого можна досягти сьогодні, в.о. міністра спорту

Нейтральність росіян  максимум, якого можна досягти сьогодні,  в.о. міністра спорту

Фото: facebook.com/Матвій Бідний

Нейтральний статус російських і білоруських спортсменів на літній Олімпіаді-2024 у Парижі – це максимум, якого можна досягти. Про це заявив в.о. міністра молоді та спорту України Матвій Бідний в інтерв’ю “Чемпіону”.

– Варто розуміти, що ця організація (МОК. – Авт.) є доволі консервативною. Хоч вони й декларують, що перебувають “поза політикою”, але не можуть не звертати уваги на ті процеси, які відбуваються у світі. МОК достатньо чітко відреагував на дії олімпійського комітету Росії, який включив до свого складу осередки тимчасово окупованих територій України. Ми бачимо, що зараз на рівні деяких федерацій усувають від процесів прийняття рішень одіозних російських агентів впливу. Росія дискредитувала себе всюди, тому навіть МОК не може це ігнорувати, але “нейтральність” зараз – це максимум, – сказав він.

Бідний нагадав, що збірних Росії й Білорусі не буде на Олімпійських іграх. За його словами, у Парижі будуть “якісь люди в сірому одязі зі штампами під білим прапором”. 

– Їм буде заборонено навіть говорити про те, звідки вони прибули. Водночас навіть їхня “нейтральність” для нас є неприпустимою, адже кожен з них – це агент гібридного впливу Росії у світі, – додав в.о. міністра молоді та спорту. 

Матвій Бідний розповів, що відмовився від можливості бойкоту Україною Олімпіади. 

— Ми усвідомлюємо, наскільки Україні важливо виступити на Олімпіаді. Ми повинні продемонструвати світові свою силу і вкотре нагадати про себе як про невіддільну частину міжнародної спільноти, – пояснив він. 

Паралельно з тим за певних умов українські спортсмени можуть відмовитися від змагань із росіянами, зазначив Бідний. 

– У всьому має бути межа. Людина, чиїх близьких убили росіяни, не погодиться виходити на одну арену з прихильниками війни. У цій ситуації неможливо змагатися за правилами чесної боротьби. У спорті найвищих досягнень невідʼємною частиною є моральний стан. Як почуватиметься людина, якій доведеться боротися з тими, хто підтримує війну, фактично підтримує вбивства українців? Це може закінчитися трагічно, тому ми й відсікаємо російських адептів війни, – сказав він.

Міжнародний олімпійський комітет у грудні допустив російських і білоруських спортсменів до Ігор у Парижі у нейтральному статусі. У березні МОК заборонив нейтральним спортсменам з Росії та Білорусі брати участь в церемонії відкриття Олімпіади. В українських спортсменів на Олімпіаді-2024 у Парижі буде протокол поведінки з росіянами, заявив у квітні президент НОК Вадим Гутцайт.
Джерело