Німеччина терміново передає Україні 10 тисяч снарядів

155-мм польова гаубиця TR-F1 Фото: dvidshub.

Німеччина вже найближчими днями передасть Україні 10 тисяч артилерійських боєприпасів із запасів Бундесверу.

Про це в інтерв’ю DW повідомив глава ситуаційного центру України при Міністерстві оборони Німеччини, генерал Крістіан Фройдінг.

Генерал розповів, що у Берліні вирішили постачати боєприпаси Україні у три етапи, і нинішня поставка буде виконана в рамках першого з них.

На другому етапі, у середньостроковій перспективі, Німеччина вирішила підтримати чеську ініціативу та взяти на себе витрати на закупівлю 180 тисяч снарядів, які будуть передані Києву у другій половині поточного року.

На довгострокову перспективу, на додаток до плану Чехії, Німеччина уклала двосторонню угоду про постачання Україні ще 100 тисяч снарядів приблизно з четвертого кварталу. З якою саме країною укладено угоду, Крістіан Фройдінг відмовився відповідати.

Коментуючи найбільші потреби України для успішного відбиття російської агресії, він назвав «артилерійські снаряди, боєприпаси та ракети для сучасних систем ППО, а також броньовані бойові машини».

Як повідомляла АрміяInform, уряд Польщі подвоїв свої зобов’язання в межах очолюваної Чехією ініціативи щодо закупівлі сотень тисяч артилерійських снарядів для України.

Джерело