Оголошено підозру командиру авіаполку зс рф, який наказав бомбити музей Г. Сковороди | Кримінал

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора полковнику армії зс рф повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни.

За даними слідства, 6 травня 2022 року командир винищувального авіаційного полку військово-повітряних сил і протиповітряної оборони зс рф віддав наказ підпорядкованому підрозділу нанести авіаудар протикорабельною ракетою типу Х-35 по Національному літературно-меморіальному музею С.Г. Сковороди. Цей музей на Харківщині є об’єктом історичної культурної спадщини національного значення та має охоронний номер. У цьому будинку жив та працював видатний український філософ, поет, педагог – Григорій Сковорода.

Дана пам’ятка культури захищена нормами міжнародного гуманітарного права – Гаазькою конвенцією «Про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту» від 14 травня 1954 року.

Також внаслідок ракетного удару окупантів поранено людину, знищено будівлі, майно та цивільну інфраструктуру.

Відтак, ворог має на меті знищення національних (культурних) цінностей українського народу та наносить удари за відсутності законних військових цілей.

Наразі слідством встановлюються інші особи із числа політичного керівництва рф та військового командування зс рф, які причетні до вчинення цього злочину.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України

Джерело