Олександр Сирський згадав загиблих українських військових журналістів

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський привітав бойових побратимів та посестер, військових журналістів, пресофіцерів та воєнкорів з Днем військового журналіста України та закликав згадати загиблих колег.

Про це йдеться у повідомленні Головнокомандувача ЗСУ.

«Сьогодні, 16 лютого ми вшановуємо українських військових журналістів, пресофіцерів і воєнкорів. Саме 16 лютого 2015 року, під час виконання бойового завдання, в районі міста Дебальцеве загинув кореспондент телерадіокомпанії «Бриз» Міністерства оборони України, капітан 3-го рангу Дмитро Лабуткін…» — зазначив Олександр Сирський.

За його словами, з 2018 року, за ініціативи військових журналістів, відповідно до рішення Міністра оборони України цей день став днем вшанування праці військових журналістів.

«За десять років російсько-української війни я особисто переконався наскільки важлива робота військових журналістів, пресофіцерів та воєнкорів», — зазначив генерал.

За його словами, наразі ворог веде проти українців гібридну війну: окрім щоденних штурмів позицій українських військ, ракетних та авіаційних атак, — російські загарбники обстрілюють Україну інформаційно.

«Вони підступно атакують нас своїми фейками, намагаючись щоденно, щохвилини посіяти в українському народі паніку і зневіру, щоб підірвати наш непереможний дух до боротьби і перемоги», — зазначив генерал.

За його словами, російські терористи бомбардують країни вільного світу своєю брехливою пропагандою – намагаючись підірвати підтримку України у її визвольній боротьбі, зірвати постачання зброї та гуманітарної допомоги і головне – зруйнувати світову антипутінську коаліцію.

«російській брехні і пропаганді ми можемо протиставити єдину дієву зброю — це правду! Правда про боротьбу і незламність нашого народу, правда про героїзм наших українських захисників і захисниць, правда про злочини кремля в Україні, правда про геноцид українців, який здійснюють російські терористи», — зазначив Олександр Сирський.

На його переконання, це все можливо тільки завдяки невтомній праці українських воєнкорів — цивільних українських журналістів, військових журналістів і пресофіцерів.

Які, як зазначає Головнокомандувач ЗСУ, пройшли разом з українськими миротворцями всі «гарячі точки» світу, які з 2014 року пройшли всі стежки війни в Україні, які щоденно під обстрілами, пліч-о-пліч з українськими воїнами, щоб повідомити своїм читачам, глядачам та радіослухачам правдиві і свіжі новини про сучасну боротьбу українського народу за свою свободу і незалежність.

«Щиро дякую сьогодні вам за вашу мужність і жертовність!» — зазначив Олександр Сирський.

Він закликав згадати у цей день всіх друзів, побратимів і посестер, загиблих українських військових журналістів.

«Багатьох з них знав особисто. Дмитро Лабуткін, Герой України Віктор Гурняк, автор першого в Україні військового реаліті Рекрут UA Олексій Чубашев, Олег Задоянчук, Олександр Махов, Віктор Дудар, Олександр Бондаренко…» — перелічив Головнокомандувач ЗСУ.

«Вічна пам’ять і вічна слава! Ми переможемо! Слава Україні!» — додав він.

Як повідомляла АрміяInform, Сьогодні в Україні відзначають День військового журналіста. Чому саме 16 лютого стало цим пам’ятним днем та що мотивує військових журналістів залишатися в Силах оборони попри поранення – читайте в нашому бліцінтерв’ю зі спеціальним кореспондентом Військового телебачення Єгором Трошкіним та військовим журналістом Данилом Іщенком.

Джерело