Паркан біля річки Кам’янка знову під увагою екологів: орендар у Житомирі три роки не може забрати огорожу

 • Паркан біля річки Кам'янка знову під увагою екологів: орендар у Житомирі три роки не може забрати огорожу

  • Фото: екоінспекція Поліського округу
  • 26 лютого, 2024 19:04

  Екоінспекція повторно звертається до Житомирської міськради з вимогою вжити заходів для відновлення вільного доступу до річки Кам’янка.

  Про це 26 лютого повідомила пресслужба екоінспекції Поліського округу.

  “В ході розгляду звернення щодо можливих порушень на території Житомирської міської ради в частині створення перешкод у вільному доступі до водного об’єкта – річки Кам’янка, у 2021 році Інспекцією було встановлено, що рішенням сесії міської ради громадянину передано в оренду земельну ділянку площею 0,0869 га для сінокосіння. При проведенні обстеження в натурі (на місцевості) виявлено, що вказана земельна ділянка, яка розташована по провулку 2-му Соколовському у м. Житомирі, розміщена в прибережній захисній смузі р. Кам’янка. Ділянка огороджена по периметру капітальною огорожею. Згідно вимог ч. 5 ст. 61 Земельного кодексу України у прибережних захисних смугах забороняється влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до берегів річок, водойм та островів, крім випадків, передбачених законом”, – йдеться в повідомленні.

  Тоді на адресу Житомирської міської ради Інспекцією було направлено лист від 11.08.2021 щодо забезпечення виконання вимог законодавства щодо забезпечення громадян вільного доступу до води, шляхом вжиття заходів щодо демонтажу огорожі, встановленої по межі земельної ділянки, яка знаходиться в межах прибережної захисної смуги р. Кам’янка.

  Однак, на даний час при обстеженні вказаної вище території встановлено, що демонтаж огорожі не проведено, вільний доступ до водного об’єкта – річки Кам’янка не відновлено.

  “З врахуванням зазначеного Інспекція повторно звертає увагу на необхідності вжиття Житомирською міською радою заходів реагування, спрямованих на відновлення вільного доступу до водного об’єкта – річки Кам’янка по провулку 2-му Соколовському у м. Житомирі. Про результати розгляду та вжиті заходи Інспекція має бути повідомлена у місячний термін з моменту отримання офіційного листа”, – зазначили в екоінспекції.

  Паркан біля річки Кам'янка знову під увагою екологів: орендар у Житомирі три роки не може забрати огорожу

  Фото: екоінспекція Поліського округу

  Раніше ЖЖ повідомляв, що ласі шматочки біля Тетерева огородили парканами.

  Джерело