“Перевірте сміття”: Якщо вдома стало недобре, а гроші витікають

Де є життя, там є сміття.

"Перевірте сміття": Якщо вдома стало недобре, а гроші витікають

У хаті негаразд, настрій поганий, відбуваються сварки, а сили йдуть? І гроші теж витікають, — йде благополуччя з дому. Наші пращури порадили б перевірити: як ми поводимося зі сміттям, інформує Ukr.Media.

Сміття — річ дуже важлива та символічна. У широкому значенні це символ життя. Нема земного життя без відходів, немає життя без сміття. І багато сміття — це хороша ознака. Значить, гарне життя у людей, вони багато їдять, міняють одяг, без жалю викидають старе, зламане, непотрібне.

Сміття з давніх-давен було символом будинку, життєвої енергії та достатку. Дуже особистий символ. "Сміття з хати не виносити", — це про домашні проблеми та сварки, якими не треба ділитися з чужими. Сміття з хати було дуже особистим сміттям — справжнє сміття було в сінях, у коморі, у хліві, у кліті, у дворі…

А в самій хаті сміття було небагато. Пил, волосся, ниточки, клаптики, крихти, недоїдки… Це все зазвичай спалювали в грубці. Або замітали за поріг. Хатне сміття нікуди нести і не треба, можна його прямо в хаті утилізувати, піч все поглине.

Виносити "внутрішнє сміття" загрожує, — недобрі люди почнуть у ньому копатися, робити висновки про життя сім'ї. А можуть і псування навести. Заговорять сміття, а потім його і підкинуть під поріг, назад у будинок. Такі були повір'я.

І ввечері решту сміття не виносили з цієї причини. У темний час доби біля сміттєвої купи або біля помийної ями нишпорять злі люди і чорні сили. Вони копаються у смітті, можуть заподіяти зло, відібрати здоров'я і достаток у того, хто порушує порядок і ночами ходить у небезпечне місце — на смітник.

Смітник — особливе місце. Геєна вогненна — теж смітник, де цілодобово горіли багаття для знезараження та утилізації сміття величезного міста Єрусалима. Там же спалювали і тіла злочинців… Це місце знищення зла, з одного боку. Але місце похмуре та зловісне, пов'язане з хтонічними силами. Краще при світлі дня відвідувати такі місця, не порушуючи лад!

Сміття — символ будинку, життєвих енергій, достатку та здоров'я. Адже сам організм виділяє відходи, це процес нормальної життєдіяльності. І наш будинок також виділяє відходи. Але як ми з ними поводимося?

Здоров'я, гроші, сімейне щастя витікають від тих, хто довго не викидає сміття, тримає його вдома в пакетах або виставляє за двері до загального під'їзду. Гниття, затримка очищення, збирання сміття, смітник у будинку — це дуже погано. І призводить до втрати щастя.

Брудне відро для збору сміття — теж погано. Чим акуратніше зі сміттям поводяться, чим міцніші пакети та чистіші ємності, тим краще. Дотримання правил гігієни, чистоти, звільнення будинку від покидьків — це правильно. І важливо постійно очищати "сміттєвий простір" під мийкою.

Викидати їжу на сміття не рекомендується. Якщо тільки їжа зіпсована, то можна, тепер це не їжа, а отрута. Але треба задуматися, не купувати зайве, подумки вибачитися за те, що продукт пропав, якщо є наша вина. Якщо ж людина часто викидає в смітник хорошу їжу, на неї чекає втрата достатку і здоров'я.

Як ми поводимося зі сміттям у себе вдома, так поводимося і з енергією будинку, грошей, здоров'я. Недарма у народі існувало багато "сміттєвих" правил і символічних дій. Стерильна чистота будинку — теж недобре. Де є життя, там є сміття. Де є їжа, там є й відходи! Але дотримуватися балансу дуже важливо. І гниття, розкладання, накопичення нечистот — ось найгірший і найнебезпечніший символ.

І ще на додачу. Образ сміттяра уві сні, як говорить Ісламський сонник — "символізує нещасної, небагатої людини, яка віддає всього себе заради спокою та благополуччя інших". Приймати чужий емоційний мотлох і "контейнерувати" його, — небезпечне заняття.

Так що сміття — цікавий та давній символ. А римляни тисячі років тому зображували недоїдки на мозаїчних підлогах своїх розкішних вілл. Тому що сміття — це гроші, їжа, будинок, достаток. І їжа домашніх богів… Головне, правильно поводитися зі сміттям…

Джерело