Анастасія Гурська з дитинства знала, ким буде: “Хочу навчитися гарно шити, як моя бабуся. А потім мати свою справу”.
Сьогодні зранку Настя — у ДНЗ “Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира”: вона подає документи на навчання. Її подруга вже здобула тут таку спеціальність і нині працює у хорошому ательє.
Юлія Комендант обрала для себе спеціальність перукаря-візажиста. Каже: сфера б’юті розвивається, і ця професія є затребувана на ринку праці.
“Хочу робити дівчат гарними. Мейкап і зачіски — те, що мене цікавить”, — говорить дівчина. Документи подає у цей заклад за відгуками подруги, що вчилася тут на майстра-перукаря та манікюра.
Кравець, закрійник, перукар, візажист… — ремесла, що потребують творчого підходу та креативності. Попит на ці професії не зменшується з викликами часу. Все ж вони осучаснюються та адаптуються до нових умов та тенденцій моди. Зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, — над цим працюють у навчальному закладі.
Цьогорічне регіональне замовлення — 255 учнів за різними категоріями та професіями. З них 127 вчитимуться на базі повної загальної середньої освіти, як-от: перукарі-візажисти, декілька груп кравців. 104 дитини — на базі 9-го класу, як-от: кравці, складальники верху взуття, в’язальники.
Рівень працевлаштованості випускників становить 90%.
“Приїжджали навіть з Польщі і Чехії, запрошували дітей на фабрики, які виготовляють вітрила для яхт”, — розповідає директор закладу Олег Старинець. Все ж 90% випускників залишаються працювати в Житомирі, і особливо тісно налагоджені зв’язки із житомирською взуттєвою фабрикою.
У закладі професійно-технічної освіти опановують ремесло ще й діти з особливими освітніми потребами. Цьогоріч таких випустили 14 зі спеціальністю кравців-закрійників. З нового навчального року вирішили збільшити кількість до 24 та дати можливість дітям опанували ще одну спеціальність — складальник взуття.
З нового навчального року тут запроваджують ще й курси як додаток до основних професій. До прикладу, взуттєвики зможуть освоїти художню вишивку на взутті. Результат навчання — відповідний сертифікат, що стане вдалим доповненням до диплому.
Директор розповідає про наміри відкрити взуттєвий центр. Грант на його створення заклад виграв ще перед початком повномасштабної. Однак плани не здійснилися через війну.
“Все ж сподіваємося, що такий центр у нас буде. Акцент — перепідготовка дорослого населення з нахилом саме на ортопедичне взуття…”, — каже директор.
До нового навчального року тут повністю оновлять перукарські майстерні. З’явиться і нова дороговартісна вишивальна машинка. До слова, тут роблять акцент на вишивальних національних традиціях.
Кравець, закрійник; кравець-модистка головних уборів; кравець, вишивальник; складальник верху взуття, складальник взуття; продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, адміністратор; перукар, манікюрник; перукар, візажист; в’язальник трикотажних виробів та полотна — напрями, які пропонує заклад на базі 9-х класів.
На базі 11-х — кравець; кравець,закрійник; продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів; перука, візажист; перукар, манікюрник.
Джерело: Житомирська міська рада
Залиште відповідь