Пласт – український скаутинг святкує 112 років від дня заснування

Пласт - український скаутинг святкує 112 років від дня заснування

112 років у Пласті зростають сильні і свідомі українці, вірні своїй Присязі. Сьогодні українські скаути долучаються до спільної боротьби, кожен і кожна на своєму місці: захищають країну на передовій, волонтерять, підтримують постраждалих і попри все продовжують розвиток дітей і молоді.

У Житомирі працює Пластовий молодіжний центр Житомирської міської ради, який об’єднує понад 200 вихованців. За минулий   рік  житомирський Пласт провів понад 600 занять у гуртках з молоддю та дітьми. Цього навчального року з’явилась можливість для найменших — діток віком 2-3 роки —  потрапити до гурту «пташат» у Пласті.

Житомирські чоловіки-пластуни стоять на обороні України, і ми щоденно дякуємо їм за це…

 

ДОВІДКА

В основі назви “Пласт” лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів-козаків-розвідників. Гербом Пласту є трилиста квітка лілії — символ скаутського руху відомий як Fleur-de-lis — та тризуб, сплетенів одну гармонійну цілісність.

Для досягнення виховних цілей Пласт застосовує власну унікальну методу виховання.

На відміну від більшості скаутських організацій світу, де членство завершується із досягненням 25-ліття, для членства у Пласті немає обмежень.

Умовний віковий поділ передбачає 5 вікових категорії: пташата (до 6 років, можуть бути членами Пласту лише разом зі своїми батьками), новаки (6-12 років), юнаки (12-18 років), старші пластуни (18-35 років) та пластуни-сеніори (від 35 років).

Геніальний житомирянин Олег Ольжич теж був пластуном!

Пласт в Україні об’єднує близько десяти тисяч членів різного віку і таким чином є найбільшою скаутською організацією України.

Найтоповіші пластуни тут – ТУТ

Окрім України, Пласт офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США.

Джерело: Житомирська міська рада