Пріоритет на отримання житла мають родини ВПО, в яких є військовослужбовці, та житомиряни, оселі яких знищила російська агресія

 Пріоритет на отримання житла мають родини ВПО, в яких є військовослужбовці, та житомиряни, оселі яких знищила російська агресія

На сьогодні першочергове право  на отримання  житла як ВПО мають сім’ї, члени яких служать в ЗСУ, а також житомиряни, які втратили оселю  після ворожих обстрілів.

Про це сказав міський голова Сергій Сухомлин під час засідання виконкому міської ради.

Чіткі критерії  пріоритетності  надання житла для тимчасового проживання внутрішньо переміщеним особам визначені в Постанові Кабміну № 495.

Житомир неодноразово звертався до профільних міністерств щодо внесення змін до  Постанови та надання переваги сім’ям ВПО, члени яких служать в ЗСУ. Адже наша громада  прийняла чимало родин військових з Луганської, Херсонської, Донецької та інших областей.

” Писали листи. Особисто мав зустрічі в Мінветеранів,  із міністром оборони, в Кабміні… І зрештою, після зустрічі з міністром з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Іриною Верещук, і 9 січня ці зміни були внесені”, — говорить міський голова Сергій Сухомлин.

Списки зазначеної категорії осіб готуються у співпраці з Житомирським гарнізоном.

Міський голова  особливо звертається до осіб з числа ВПО, що служать в ЗСУ: “Може виникнути ситуація, що ми не знайдемо всіх, хто має статус ВПО, потребує житло та знаходиться в ЗСУ. Звертайтеся.”

З питань взяття на облік громадян, що потребують житла для тимчасового проживання, звернутися можна до відділу по обліку та розподілу жилої площі (каб. 112, номер  тел.:48-11-88)

Понад 100 квартир розподілять в межах проєкту, що впроваджується за фінансової підтримки Єврокомісії. До сотні модульних будиночків, площею близько 50 кв м кожен з капітальним ремонтом та меблями  — проєкт, що впроваджується у співпраці з Червоним хрестом. Загалом для забезпечення житлом  осіб зазначеної категорії  готують  близько 200 приміщень.

Про вичерпний перелік документів повідомимо додатково — після прийняття рішення щодо внесення змін та доповнень до Порядку взяття на облік громадян, що потребують тимчасового житла із фонду житла, призначеного для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб відповідно до Постанови Кабміну від 05.01.2024 №7.

Джерело: Житомирська міська рада