Прокуратура Сумщини повернула громаді земельні ділянки водного фонду вартістю 158,5 млн грн | Кримінал

Суд задовольнив позов Роменської окружної прокуратури про повернення Хмелівській сільській громаді земель водного фонду вартістю понад 158,5 млн грн.

Прокурор під час судового розгляду довів, що орендар земельних ділянок водного фонду не виконував вимоги природоохоронного законодавства. На підставі цього рішенням Роменського міськрайонного суду Сумської області розірвано договір оренди земельних ділянок водного фонду.

У 2006 році між фізичною особою та Роменською районною державною адміністрацією було укладено договір оренди земельної ділянки загальною площею 3,12 га з розташованим на ній ставком площею 2,20 га.

Укладаючи договір оренди землі водного фонду для вирощування риби, фізична особа, поряд з іншими обов’язками, взяла на себе зобов’язання у сфері охорони навколишнього природного середовища. Попри це, орендар не розробив та не отримав необхідних дозвільних документів, як наслідок не забезпечив правильної експлуатації водного об’єкту. Він допустив самовільне скидання води, чим порушив нормальне функціонування цілої екосистеми, поставивши під загрозу життєдіяльність водних організмів.

За матеріалами Сумської обласної прокуратури

Джерело