Ревматичні захворювання м’яких тканин — чому виникають та як проявляються

Ревматичні ураження — це серйозна патологія, розвиток якої супроводжується великою кількістю дискомфортних симптомів. Найвідомішими є хвороби суглобів, однак м’які тканини теж можуть уражатися — це не менш болісно для пацієнта. Інколи такі захворювання є ускладненням суглобової патології, а в інших випадках — самостійною патологією.
До цієї групи уражень відносять усі запальні або дегенеративні процеси у зв’язках, апоневрозах, фасціях і сухожилках, які етіологічно не стосуються інфекцій, травм або розвитку пухлин. У цьому разі встановлюється діагноз ревматичного ураження м’яких тканин. Він обов’язково потребує діагностики та лікування, бо самостійно можливо тільки тимчасово позбутися симптомів, а не досягти одужання. Лікар проводить диференційну діагностику, щоб виявити конкретну причину захворювання та призначити ефективну терапію. Часто застосовують препарати з вираженою протизапальною дією, зокрема Диклофенак. Ліки можуть прийматися системно або застосовуватися місцево (залежно від вираженості патологічного процесу).

Причини розвитку ревматичних захворювань

Найчастіше основною причиною дегенеративних змін стають первинні захворювання суглобів або постійні нераціональні навантаження (як, наприклад, у разі клишавості або плоскостопості). Вони часто діагностуються на фоні:

  1. Остеоартрозу. Хрящова тканина в суглобі руйнується, він більше не може виконувати свої функції коректно. При цьому запалення та дегенеративні зміни часто розповсюджуються на навколишні тканини (зокрема м’які).
  2. Частих травм. Вони характерні для спортсменів, які постійно отримують мікротравми на тренуваннях чи під час змагань, а також тих, хто займається фізичною працею.
  3. Цукрового діабету. Ця хвороба провокує уповільнення темпів регенерації, через що будь-який патологічний процес протікає довго, з розвитком явищ певної дегенерації.
  4. Менопаузи. Через вікові порушення метаболізму гірше протікає більшість процесів. Для цього періоду характерна дегенерація опорно-рухорошо апарату.

Також спровокувати розвиток ревматичних захворювань може ожиріння. Надмірна вага призводить до підвищеного навантаження на сполучну тканину.

Як проявляються такі патології

Симптоми залежать від локалізації ураження:

  1. тендиніт — біль виникає під час спроби підняти руку догори;
  2. бурсит — частіше дискомфорт локалізується в ділянці стегон та кульшового суглоба;
  3. латеральний епікондиліт — у разі спроби навантажити руку з’являється біль у ліктьовому суглобі;
  4. тендовагініт — біль локалізується в зап’ястку, у ділянці сухожилків;
  5. капсуліт — з’являється біль у плечовому суглобі, порушення рухів у ньому.

З описаними симптомами слід одразу звертатися до лікаря.