Роботодавці можуть отримати понад 100 тисяч гривень для облаштування робочого місця одному із працівників

Роботодавці можуть отримати понад 100 тисяч гривень для облаштування робочого місця одному із працівників

Міністерство економіки разом із Державною службою зайнятості запровадили програму, за якою роботодавець, який працевлаштував людину з інвалідністю та підготував для неї робоче місце, має можливість отримати компенсацію вартості облаштування такого місця. Це до 106,5 тис грн, якщо ми говоримо про осіб з інвалідністю І групи, та до 71 тис грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю ІІ групи. 
 
Щоб отримати компенсацію, роботодавець має облаштувати робоче місце для фахівця з інвалідністю впродовж 90 днів з моменту працевлаштування. Далі він подає заяву про надання відшкодування вартості витрат до центру зайнятості або через портал «Дія» та додає копії необхідних документів. Розгляд справи займає 10 робочих днів. У разі позитивного рішення протягом 5 днів кошти надійдуть на рахунок роботодавця. 

Перелік допоміжних засобів, які можна придбати, досить великий. За інформацією Державної Служби зайнятості частіше за все компенсацію брали для облаштування робочого місця спеціалізованими меблями та фурнітурою, поручнями, для придбання офісних крісел з регулятором висоти сидіння та положення спинки, комп’ютерів та ноутбуків із вбудованими пристроями захисту очей, телефонів, навушників тощо. 
 
Цього року в бюджет закладені кошти на облаштування 10 тисяч робочих місць. З початку дії програми (*дані на 1.04.2024) компенсацію отримали 248 роботодавців за облаштування робочих місць для 267 працівників. З них 22 працівників з першою групою інвалідності на суму 16,2 млн грн. Зокрема, в 2024 році за цією програмою вже було профінансовано 12,5 млн грн

Джерело: Житомирська міська рада