росія торік витратила на внутрішню пропаганду пів мільярда доларів — ГУР

Упродовж 2023 року російська федерація витратила 58 мільярдів рублів або близько пів мільярда доларів на створення пропаганди так званими «некомерційними» організаціями.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

Йдеться про структури, які формально не пов’язані з росією і позиціонують себе як «автономні». Але насправді на замовлення кремля виробляють так званий «патріотичний контент» для поширення в інтернеті: блоги, новини, фільми, серіали, відеоігри тощо.

«Виділені москвою мільярдні бюджети вказані організації зобов’язувались витратити на внутрішню пропаганду з метою: формування лояльної до режиму путіна громадської думки; виправдання агресії рф проти України та впливу на свідомість військовослужбовців рф шляхом глорифікації їхньої участі у війні», — повідомляють у воєнній розвідці.

У ГУР наголошують, що збільшення витрат на приховану пропаганду для внутрішньої аудиторії свідчить як про зниження рівня довіри до офіційних традиційних медіа держави-агресора, так і про спробу путінської диктатури взяти під контроль інтернет-середовище на росії.

Як повідомляла АрміяInform, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики зібрав ключові теми російської пропаганди проти України за останні два роки.

Джерело