Рустем Умєров надав країнам НАТО детальний огляд нагальних потреб ППО України

Міністр оборони Рустем Умєроов виступив на позачерговому засіданні Ради Україна — НАТО, яке відбулося на прохання України.

Про це він повідомив на своїй Facebook-сторінці.

Основна увага засідання була зосереджена на нещодавніх масованих авіаударах росії та необхідності посилення протиповітряної оборони України.

Глава Міноборони розповів, що загальна вибухова потужність комбінованих авіаударів по Україні з початку року перевищує 9 кілотонн. Лише 3% цих російських ракет, безпілотників і керованих бомб вразили військові цілі, тоді як 97% вражали цивільну інфраструктуру.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини повідомляє, що 712 з 1804 жертв серед цивільного населення, підтверджених ООН за останні 3 місяці, спричинили ракетні атаки та атаки баражуючими боєприпасами.

«Надав детальний огляд нагальних потреб протиповітряної оборони України. У цьому питанні важлива підтримка партнерів. Це врятує тисячі невинних життів. Чим більше російських ракет буде збито в українському небі, тим меншу загрозу вони становитимуть для держав-членів НАТО, які межують з Україною», — наголосив Рустем Умєров.

Як повідомляла АрміяInform, 28 березня 2024 року в штаб-квартирі НАТО відбулось надзвичайне засідання Ради Україна — НАТО на рівні послів, скликане за ініціативою української сторони у зв’язку із ракетними обстрілами росією української критичної інфраструктури.

Джерело