Сейм Латвії заборонив збірним грати проти РФ та Білорусі

Сейм Латвії заборонив збірним грати проти РФ та Білорусі

Фото: championat.com

Латвійській спортивній збірній заборонено виступати проти команд Росії та Білорусії відповідно до змін до Закону про спорт. Про це йдеться у повідомленні Сейму Латвії.

– Основна ідея поправок до Закону про спорт – встановити на рівні національного законодавства, що латвійські команди з ігрових видів спорту, наприклад, з баскетболу, футболу чи хокею, не можуть проводити взаємні ігри з командами країни-агресора – Росії. і Білорусь – або самостійно, або на нейтральному полі, – заявив раніше голова підкомітету зі спорту Комісії з культури та науки Сейму з освіти Давіс Мартінш Даугавієтіс.

Крім того, заборона стосується команд різного віку: дорослих, молоді та юнаків.

Він зазначив, що внесені зміни не обмежують участь латвійських спортсменів в Олімпійських іграх. Рішення про їхню участь приймає Латвійський олімпійський комітет.

Основна мета внесених поправок до закону в Латвії – наголосити на солідарності з Україною та запобігти будь-яким спробам Росії легалізувати свої військові злочини через участь у спорті.

За рекомендаціями МОК, національні збірні Росії та Білорусі залишаються відстороненими від більшості видів спорту. Хоча у грудні 2023 року Комітет дозволив “нейтральним” росіянам та білорусам брати участь у особистих змаганнях на Олімпіаді-2024, вони не можуть брати участь у командних турнірах.

31 січня 2023 року президент НОК України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським та білоруським спортсменам дозволять брати участь. 29 січня того ж року президент Зеленський надіслав листа президенту Франції, висловлюючи побоювання щодо можливого використання Олімпіади-2024 для пропаганди агресії Росією.
Джерело